У Херсонській області локалізували спалах сарани

Спалах сарани у Херсонській області вдалося локалізувати. Про це повідомив директор Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської обласної військової адміністрації Дмитро Юнусов, пише “Вгору”.

Коли було введено особливий режим захисту?

Особливий режим захисту рослин у регіоні ввели 23 червня, і вже на старті було оброблено 297 гектарів, з яких 27 – це посіви соняшнику, говориться у повідомленні.

Як вдалося зупинити поширення сарани?

За словами Юнусова, поширення сарани вдалося зупинити завдяки оперативному повідомленню одного з фермерів. “Перший фермер вчасно подзвонив, сказав, що три дні намагався самотужки впоратися з сараною, але коли зрозумів, що не справляється – набрав мене. Наступного дня Держслужба виїхала на місце”, – розповів чиновник.

Після обстеження разом із представниками Борозенської військової адміністрації визначили осередок шкідника, відібрали проби й підібрали засоби для боротьби. Для ліквідації джерел поширення, зокрема бур’янів на невикористаних полях площею близько 30 тисяч гектарів, місцева влада виділила кошти з резервного фонду. Дрони обробили приблизно 150 гектарів. Свої поля фермери обробили самостійно.

“Ми бачимо, що ситуація контрольована. З фермером періодично спілкуємося, щоб розуміти, чи не з’являється нова сарана. Саме вчасно були здійснені всі заходи”, – зазначив Юнусов.

За даними Держпродспоживслужби, зараз чисельність сарани на оброблених територіях у межах економічного порогу шкодочинності. Результати фітосанітарних обстежень показують, що на оброблених ділянках шкідника немає. У регіоні триває фітосанітарний моніторинг. Розглядається можливість скасування особливого режиму захисту рослин.

Нагадаємо: Раніше повідомлялося, що у Херсонської області було зафіксувано масове нашестя сарани, що завдало шкоди посівам соняшнику. Аграріїв із Херсонської, а також сусідніх Миколаївської, Запорізької та Дніпропетровської областей фахівці закликають обстежувати занедбані території, пасовища та узбіччя доріг.

Раніше вже повідомлялося про осередки масового розмноження сарани у Херсонській області. Масове розмноження небезпечного багатоїдного шкідника на території Борозенської сільської територіальної громади Бериславського району. Також повідомлялося, що врожай соняшнику в Україні в 2025/26 МР може скоротитися до 13,6 млн тонн. Так, аналітики ASAP Agri переглянули прогноз через затяжну посуху – попередній прогноз був на рівні 14,1 млн тонн. Перегляд відображає зростаючі побоювання щодо екстремальних погодних умов, зокрема спекотної та сухої погоди під час цвітіння, яка стала основною причиною втрати врожайності.

Цей запис оприлюднено в Економіка автором Тарас Волиненко. Додати до закладок постійне посилання.

Про автора Тарас Волиненко

Журналіст з понад 15-річним досвідом. Закінчив факультет журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка у 2010 році. Працював у провідних українських ділових медіа, де висвітлював теми фінансів, ринку праці, інвестицій та малого бізнесу. Сьогодні спеціалізуюся на аналітиці економічних процесів в Україні та їхньому впливі на щоденне життя громадян.