У Міненерго розповіли, скільки ще в Україні світло буде за графіком

В Україні до кінця опалювального сезону 2023 року будуть діяти графіки відключення електроенергії. Проте енергетики будуть робити все можливе, щоб їх контролювати. Про це повідомляють “Коментарі” із посиланням на заяву міністра енергетики України Германа Галущенка.

Вимкнення світла в Україні (фото з відкритих джерел)

За його словами, енергетики роблять усе можливе, аби графіки відключення електроенергії були контрольованими. Але через “значні пошкодження як генерації, так і систем передачі електроенергії” відключення відбуватимуться до кінця опалювального сезону.

“Головна наша мета — зробити, щоб відключення були плановими та прогнозованими, щоб споживачі чітко розуміли, коли буде відключено електроенергію, а оператори систем розподілу — дотримувалися графіків відключень”, –  заявив Галущенко.

 За його словами, профільне відомство має рішення для подальшої безпеки як енергооб’єктів, так і технічного балансування системи.

Нагадаємо, що “Коментарі” інформували про те, що житло для внутрішньо переміщених осіб.Внутрішньо переміщені особи отримали 572 пільгових іпотечних кредити на придбання житла, з них 336 – видано у 2022 році. Сумарно на ці цілі виділили понад 766 млн гривень. У відомстві нагадали, що надання пільгових кредитів реалізується в межах спільного проєкту Мінреінтеграції та Держмолодьжитла. Програма стартувала у 2021 році, була призупинена 24 лютого, й поновилася у серпні 2022-го. Восени минулого року уряд розширив можливості участі у програмі. Так, якщо раніше умови передбачали позики терміном до 20 років, то тепер їх можна оформити на 30 років. Ставка за кредитом становить 3% річних, виходячи з нормативної площі житла 52,5 кв. м на особу чи сім’ю з двох осіб і додатково 21 кв. м на кожного наступного члена сім’ї.

 

Цей запис оприлюднено в Суспільство автором Тарас Волиненко. Додати до закладок постійне посилання.

Про автора Тарас Волиненко

Журналіст з понад 15-річним досвідом. Закінчив факультет журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка у 2010 році. Працював у провідних українських ділових медіа, де висвітлював теми фінансів, ринку праці, інвестицій та малого бізнесу. Сьогодні спеціалізуюся на аналітиці економічних процесів в Україні та їхньому впливі на щоденне життя громадян.