У прокуратурі розповіли, як окупанти на Харківщині насаджували дітям пропаганду

Співробітники облпрокуратури у смт Борова Ізюмського району Харківської області, де під час окупації була так звана “адміністрація”, виявили близько ста російських підручників для школярів. Знайдені підручники переповнені пропагандою. Як повідомляє видання “Коментарі”, про це повідомляє прес-служба ОДП.

“Підручники будуть використані як речові докази у кримінальних провадженнях за фактами колабораціоністської діяльності та геноциду”, — йдеться у повідомленні.

Повідомляють, що на сторінках підручників повно російської пропаганди. Наприклад, у підручнику з історії подано перекручені факти про захоплення Росією українського Криму. Крім того, не оминули автори книг та “визнання” РФ незаконних “ДНР” та “ЛНР” у лютому 2022 року.

Навіть у підручнику з основ безпеки життєдіяльності, за яким дітей навчають правилам пожежної безпеки та основ охорони здоров’я, спотворюють факти про Революцію Гідності у 2014 році.

В Офісі генпрокурора звертають увагу, що окупанти намагалися русифікувати учнів, викорінюючи все українське, хотіли розпочати навчальний рік в окупованих містах та селах області за програмами та стандартами освіти держави-агресора.

Читайте також на порталі “Коментарі” — президент Гвінеї-Бісау – Умару Сісоку Ембало під час зустрічі в Києві з українським лідером Володимиром Зеленським передав пропозицію російського диктатора Володимира Путіна (з якою зустрічався перед цим у Москві) розпочати діалог. Зеленський пропозицію відкинув. Про що говорять останнім часом дії офіційних Москви та Києва ? Як далі розвиватиметься переговорний кейс? Видання “Коментарі” із цими питаннями звернулося до експертів.

Цей запис оприлюднено в Суспільство автором Тарас Волиненко. Додати до закладок постійне посилання.

Про автора Тарас Волиненко

Журналіст з понад 15-річним досвідом. Закінчив факультет журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка у 2010 році. Працював у провідних українських ділових медіа, де висвітлював теми фінансів, ринку праці, інвестицій та малого бізнесу. Сьогодні спеціалізуюся на аналітиці економічних процесів в Україні та їхньому впливі на щоденне життя громадян.