В ISW розповіли, на що може бути здатна Україна у 2023 році

Українська армія продовжує зміцнюватися як за рахунок нових поставок сучасної західної техніки, так і за рахунок збільшення чисельності та українського війська, його навченості вести військові дії на професійному рівні. Саме тому ЗСУ мають потенціал відновити ініціативу на фронті у 2023 році. При цьому це стане можливим, якщо підтримка Заходу не лише не слабшатиме, а й посилиться. Як повідомляє видання “Коментарі”, про це йдеться в оновленому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначили, що президент Володимир Зеленський та міністр оборони Олексій Резніков днями зробили синхронні заяви про підготовку ЗСУ до контранступу найближчим часом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,
щоб першими дізнатися про найважливіші події!

Водночас у звіті вказується на важливість оборони Бахмута. В ISW дотримуються оцінки, що рішення України захищати місто є стратегічно обґрунтованою спробою стиснути російські війська на окремій ділянці фронту та розбити їх.

Проте, за словами Зеленського, українці продовжать оборону Бахмута, але “не будь-що”.

Адже, як розповів член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Вениславський, Росія кинула “всі боєздатні підрозділи до Луганської та Донецької областей, а також частково до Запорізької області”.

Таким чином, парламентарій підтвердив, що Москва не має великих незадіяних боєздатних резервів, які можна було б розгорнути та змінити перебіг операцій.

“Ці дані узгоджуються з оцінкою ISW про те, що Україна має потенціал відновити ініціативу у 2023 році за достатньої та своєчасної підтримки Заходу”, — додали в Інституті вивчення війни.

Читайте також на порталі “Коментарі” – президент Зеленський розповів, чому підписав закон про посилення відповідальності військових.

Також видання “Коментарі” повідомляло — чи ухвалив рішення Захід остаточно демонтувати путінізм — що робиться для цього.

Цей запис оприлюднено в Суспільство автором Тарас Волиненко. Додати до закладок постійне посилання.

Про автора Тарас Волиненко

Журналіст з понад 15-річним досвідом. Закінчив факультет журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка у 2010 році. Працював у провідних українських ділових медіа, де висвітлював теми фінансів, ринку праці, інвестицій та малого бізнесу. Сьогодні спеціалізуюся на аналітиці економічних процесів в Україні та їхньому впливі на щоденне життя громадян.