В ISW розповіли, що відповів Лукашенко на заклик Путіна брати участь у війні

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, найімовірніше, відмовив президенту Росії Володимиру Путіну піти на подальші інтеграційні поступки та взяти участь у війні в Україні. Як повідомляє видання “Коментарі”, про це йдеться в оновленому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики звертають увагу, що під час візиту Путіна до Мінська обидва диктатори утрималися від публічного обговорення російського вторгнення в Україну, але зазначили, що Білорусь нібито стикається із “західною загрозою”. Путін заявив, що може розглянути можливість навчання білоруських екіпажів бойової авіації застосування “боєприпасів зі спеціальними боєголовками” через “загострення” ситуації на зовнішніх кордонах Союзної держави.

“Раніше ISW оцінювало, що Лукашенко використовує риторику захисту білоруських кордонів від Заходу та НАТО, намагаючись уникнути участі у російському вторгненні в Україну. Лукашенко також використав подібні натяки на можливе розміщення ядерної зброї в Білорусі 17 лютого в контексті заявленої агресії Заходу”, — зазначають експерти. .

Президент Білорусі зазначив, що Росія поставить комплекси ППО С-400 та комплекси “Іскандер”, а Путін заявив, що обидва лідери обговорювали формування єдиного оборонного простору.

Аналітики ISW вважають, що тому участь Білорусі у війні в Україні залишається малоймовірною, інакше Лукашенку довелося б змінити свою риторику від “оборони кордонів від західної загрози” до агресії в іншій країні.

Читайте на порталі “Коментарі” — у вівторок, 20 грудня, виповнюється 300 днів з початку широкомасштабного російського вторгнення. Які основні висновки можна зробити на цьому етапі? Як події можуть розвиватись далі? Видання “Коментарі” із цими питаннями звернулося до експертів.

Цей запис оприлюднено в Суспільство автором Тарас Волиненко. Додати до закладок постійне посилання.

Про автора Тарас Волиненко

Журналіст з понад 15-річним досвідом. Закінчив факультет журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка у 2010 році. Працював у провідних українських ділових медіа, де висвітлював теми фінансів, ринку праці, інвестицій та малого бізнесу. Сьогодні спеціалізуюся на аналітиці економічних процесів в Україні та їхньому впливі на щоденне життя громадян.