В Україні запустили цифровий Реєстр ВДЕ на платформі Дія

В Україні запрацював цифровий Реєстр об’єктів відновлюваної енергетики (Реєстр ВДЕ), створений для НКРЕКП на платформі Дія.Engine. Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.

Зазначається, що це цифрова база даних про компанії та їхні об’єкти, які виробляють електроенергію з відновлюваних джерел: сонця, вітру, біомаси тощо. Реєстр ВДЕ містить повну інформацію про ліцензії компанії та їхні електростанції, а також включає активних споживачів — підприємства, які мають власну генерацію та частково або повністю забезпечують себе електрикою з альтернативних джерел.

Яка роль Реєстру ВДЕ?

Це основа для видачі “гарантій походження” — документів, які підтверджують, що електроенергія вироблена з чистих джерел і може продаватися як “зелена”. “Система охоплює всю територію України та всі компанії, що працюють із ВДЕ. Якщо вашої компанії немає в публічній версії реєстру — варто перевірити дані у свого оператора системи розподілу (обленерго) і виправити помилки”, – порадили в міністерстві.

Які переваги цифрового реєстру?

Реєстр ВДЕ створили на базі Дія.Engine — low-code платформи, яка дає змогу будувати реєстри та цифрові системи швидко, безпечно та стандартизовано. “Це частина імплементації європейських вимог у сфері енергетики. Завдяки цифровому реєстру Україна робить ще один крок до прозорого енергоринку, підтримує розвиток ‘зеленої’ енергетики та полегшує доступ до європейських ринків електроенергії”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо: Україна будує понад 700 МВт вітрових потужностей, а також понад 200 МВт систем накопичення енергії (СНЕ, BESS).

Цей запис оприлюднено в Економіка автором Тарас Волиненко. Додати до закладок постійне посилання.

Про автора Тарас Волиненко

Журналіст з понад 15-річним досвідом. Закінчив факультет журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка у 2010 році. Працював у провідних українських ділових медіа, де висвітлював теми фінансів, ринку праці, інвестицій та малого бізнесу. Сьогодні спеціалізуюся на аналітиці економічних процесів в Україні та їхньому впливі на щоденне життя громадян.