Верховна Рада підтримала житлову реформу в Україні

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт “Про основні засади житлової політики”, що дає старт масштабній житловій реформі в Україні. Підтримали рішення 232 депутата. Про це повідомила голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.

Чому ухвалення законопроєкту є актуальним?

За її словами, актуальність ухвалення цього законопроєкту саме зараз – виконання одного з багатьох індикаторів програми Юкрейн Фасіліті, яка надає Україні 50 млрд євро до 2027 року. Виконання “житлового індикатору” – остаточне ухвалення законопроєкту №12377 до 4 кварталу цього року принесе Україні 300 млн євро, зазначила Шуляк.

Які наступні кроки для житлової реформи?

Вона додала, що нова житлова політика розпочинає реалізовуватись з моменту ухвалення законопроєкту №12377 у другому читанні. Водночас, за її словами, для повноцінного початку житлової реформи будуть створені і ухвалені ще два важливі законопроєкти – “Про фонд соціального житла”, а також законопроєкт про управління цим фондом. Над першим роботу вже розпочали, оскільки дедлайн його ухвалення по Юкрейн Фасіліті – 4 квартал 2026 року.

Шуляк підкреслила, що реформа житлової політики передбачає, що для тих громадян, які не мають фінансової змоги купити житло, буде запроваджено два формати тимчасового житла – соціальна оренда і оренда з правом викупу. “Обидва механізми вже багато років ефективно працюють у ЄС і ми максимально адаптуємо їх під українські реалії – так, щоб це дійсно працювало і максимально ефективно закривало потребу у житлі. Зокрема, буде і тимчасове службове житло”, – зазначає нардепка.

Житло, яке можна взяти в соціальну оренду, буде надаватись з державного і муніципального фондів соціального житла. “Це буде і нове житло, що спроруджуватиметься за державних кошт, і державно-приватне партнерство, але головне, що ми зможемо у такий спосіб нарешті добудувати всі наші довгобуди – наслідок діяльності недобросовісних забудовників і не тільки”, – повідомила Шуляк.

Нагадаємо: За підсумками червня в Україні зріс попит на оренду житла та зменшився інтерес до купівлі новобудов.

Цей запис оприлюднено в Економіка автором Тарас Волиненко. Додати до закладок постійне посилання.

Про автора Тарас Волиненко

Журналіст з понад 15-річним досвідом. Закінчив факультет журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка у 2010 році. Працював у провідних українських ділових медіа, де висвітлював теми фінансів, ринку праці, інвестицій та малого бізнесу. Сьогодні спеціалізуюся на аналітиці економічних процесів в Україні та їхньому впливі на щоденне життя громадян.