Україна пережила чергову масовану ракетну атаку російського агресора. Знову потрапили в об’єкти енергетичної інфраструктури, включаючи ТЕЦ. Наскільки теплова енергія є важливим ресурсом для енергетичної безпеки України? Чи є сенс будувати з часом нові величезні ТЕЦ на кшталт тих, що є в нашій країні зараз? Видання “Коментарі” із цими питаннями звернулося до експертів.
Зупинити всі працюючі ТЕЦ – щось із області фантастики Фахівець із держполітики у паливно-енергетичному комплексі, доктор наук із державного управління Геннадій Рябцев акцентує, що нинішній обстріл енергетичної інфраструктури явно буде не останнім. Росія, зазначає він, не залишає надії пошкодити її настільки, щоб вона не могла забезпечувати українських споживачів електричною та тепловою енергією.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,
щоб першими дізнатися про найважливіші події!
Якщо говорити про кількість теплоелектоцентралей, то їх в Україні на два порядки більше, ніж теплоелектростанцій. Великі об’єкти можна вивести з ладу, але зупинити всі ТЕЦ, що працюють, – щось із області фантастики, вважає Геннадій Рябцев.
Він упевнений, що сьогодні необхідно розробити найприйнятніший для майбутньої, післявоєнної України енергетичний баланс. І поступово накопичувати потужності різних станцій, забезпечуючи самодостатність окремих населених пунктів та регіонів. Саме за децентралізованою, розукрупненою енергетикою – майбутнє, наголошує експерт.
Нам потрібно не відновлювати, а будувати нову енергетику Голова Експертної платформи з енергоефективності (Expert Platform for Energy Efficiency) Ігор Черкашин зазначає:
За словами експерта, Україні потрібні когенераційні станції з розподілом генерації.
Замінити ТЕЦ дуже проблематично Експерт Української фабрики думки Юрій Гаврилечко пояснює, що ТЕЦ – це частина системи маневрових потужностей, без яких загальна енергосистема країни не може оперативно реагувати на коливання споживаної потужності.
Сенс щось будувати, у тому числі й ТЕЦ, на думку Юрія Гаврилечка є тоді, коли є уявлення про те, для чого це потрібно, кому потрібно, як довго буде потрібно, де саме і в якій кількості.
Читайте також на порталі “Коментарі” — російська ракета перетнула кордон країни НАТО: подробиці від Валерія Залужного.