Site icon Companion UA

Як правильно вчити англійську мову: що заважає успішному навчанню

Під час вивчення англійської кожен рано чи пізно стикається з певними складнощами, упередженнями та помилками. У процесі навчання абсолютно нормально робити помилки в словах, порушувати структуру побудови речень і плутати часи. Усі ці недоліки – тимчасове явище, яке зникає в міру практики. Але попереджений – значить, озброєний. Цей матеріал допоможе заздалегідь підготуватися до основних перешкод та підкаже як правильно вчити англійську мову.

Ілюстрація: englishprime.ua/uk/kursy-anglijskogo-dlya-vzroslyh/

Недооцінка себе

Для того, щоб розпочати вивчення нової для себе мови, потрібна хороша мотивація, яка не дасть змоги кинути цю справу на півдорозі та довести її до кінця. Зазвичай хорошими мотиваторами виступають можливість вступити на навчання за кордон або ж отримання хорошої посади в закордонній компанії. Але навіть наявність мотивації не врятує від труднощів, з якими рано чи пізно зіткнеться кожен, незалежно від віку.

Невпевненість у собі стає сильним демотиватором. Наприклад, може виникнути переконання в тому, що на вивчення англійської не вистачить і цілого життя, або що нормально вивчити її вдасться виключно за кордоном. Ключовий пункт у цьому списку – нібито відсутність здібностей до мов. Тому психологія теж має значення. Правильна моральна підготовка дуже важлива.

Недостатня кількість часу для уроків

Дивно, як багато людей, які починають вивчати англійську, спочатку впевнені, що достатньо віддавати цьому заняттю пару годин на тиждень, а потім дивуються тому, що прогрес такий повільний. Скільки ж насправді слід приділяти урокам англійської? У середньому це 2-3 уроки на тиждень, тривалістю по півтори години, а також 1-2 години в розмовному клубі у вихідні. Рухаючись у такому темпі, початківцю неважко буде підвищити свій рівень до середнього приблизно за 4 місяці. За умови додаткової самостійної практики – можна і за 3.

Відсутність будь-якого повторення пройденого

Усім сьогодні відома думка про те, що повторення – це мати навчання. Це стосується і мовознавства. Тримати в пам’яті великий обсяг набагато простіше, коли він час від часу повторюється. Якщо вивчити певний розділ і більше до нього не повертатися, не варто бути впевненим, що легко вдасться згадати потрібне слово під час спілкування. Для повторення можна використовувати, наприклад, додатки на телефон з картками-словами.

Переоцінка викладацької ролі в навчанні

Зрозуміло, від викладача залежить дуже багато чого. Головним чином, залученість учня у навчання і зростання його вмотивованості. Але все ж не варто покладатися на вчителя занадто сильно. Прогрес залежить більшою мірою не від нього, а безпосередньо від самого учня. Хоч би яким добрим був учитель, він не допоможе учневі вивчити англійську мову за його небажання займатися.

Повна відсутність задоволення

Якою б вольовою не була людина, і якою б не була впевненою в необхідності вивчити англійську, їй не досягти серйозних успіхів, якщо вона не зможе отримувати хоч якісь позитивні емоції від навчання. Як же зробити, щоб воно почало приносити радість? Насправді це не так уже й складно. Наприклад, можна:

Усі перераховані пункти здаються дрібницями, але насправді вони дають змогу чудово проводити час та робити вивчення англійської мови ефективним. Це як ніщо інше надихає рухатися далі.

Брак практичних занять

Найпростіше і найкраще можна вивчити англійську мову на практиці – під час живого усного або письмового спілкування з англомовним співрозмовником. Регулярна практика – ось запорука успіху у вивченні іноземної мови. Практику не варто недооцінювати навіть на перших порах – брати участь у простенькому діалозі можна, навіть знаючи лише кілька мовних конструкцій і маючи зовсім невеликий словниковий запас.

Слухаючи англійську мову, можна запам’ятовувати не тільки самі слова, а й особливості вимови. Важливо зазначити, що багато хто вважає правильним рівноцінне співвідношення теорії та практики, але насправді це не так. Практика має становити 80% всього часу уроку.

Крім іншого, мовна практика – це не тільки спілкування, це також написання, читання і прослуховування. Можна читати новинні статті, слухати аудіокниги, спілкуватися з носіями в соцмережах. Завдяки всьому цьому, навчання англійської перетвориться з рутини на захопливе дозвілля.

Таким чином, можна зробити висновок, що не варто опускати руки. Отримувати нові знання – може бути не тільки весело, а й корисно для здоров’я. Зазначається, що вивчення іноземних мов, зокрема, англійської, добре впливає на пам’ять і дає змогу захистити її від вікових погіршень. Тож має сенс знайти для себе хорошу мотивацію до навчання та заздалегідь бути готовим до подолання труднощів, що заважають вивчити англійську мову.

Exit mobile version