Site icon Companion UA

Як уникнути фінансового колапсу в бізнесі у 2023 році: 4 поради від проєкту Школа бізнесу Нова пошта

Ситуація у нашій країні у 2022–2023 році надважка. Перед українцями стоять 2 задачі — захистити країну та вижити як у фізичному, так і в економічному сенсі. А після перемоги нам потрібно буде ще й відновлювати країну.

Тож підприємства, які працюють, мають вжити всіх можливих законних заходів, щоб уникнути фінансового колапсу та зберегти робочі місця. Школа бізнесу Нова пошта пропонує 4 дієві поради для власників компаній та підприємців.

Порада №1. Холодний розум та фінансовий аналіз

Управління бізнесом у кризу потребує психоемоційної стійкості власника та керівників. Тільки з ясною головою можна ухвалювати тверезі управлінські рішення. Фільтруйте потік новин. Вивчайте лише ту інформацію, що впливає на ваш бізнес.

Фінансовий аналіз містить:

Порада №2. Зменшіть витрати

Коли говорять «потрібно зменшити витрати», зазвичай одним оком поглядають на персонал. Це не дуже правильна тактика, тому що втрата кваліфікованих кадрів — це збільшення витрат на підготовку нових, погіршення якості продукції. Гарних спеціалістів забере ваш конкурент.

Тож на чому можна економити:

Порада №3. Адаптація продукту під запити покупця

Управління бізнесом містить оптимізацію товарів і послуг. Що можна зробити:

  1. Змінюйте продукт — проаналізуйте, що з асортименту почали купувати більше чи менше, від чого клієнти відмовилися. Подивіться, як змінилися пошукові запити у вашому сегменті ринку. Наприклад, власник кафе може запропонувати доставку готової їжі в межах міста.
  2. Опануйте економсегмент — у 2022/23 роках зростає попит на продукти першої необхідності та економкласу. Якщо раніше люди купували дороге молоко, то зараз братимуть дешевше.

Наразі люди не мають зайвих грошей. Вони не перестали купувати їжу чи доглядати за собою, але стали вибирати дешевші послуги та товари. На чому не треба економити, так це на якості вашого продукту. Навіть на товарах економсегмента.

Порада 4. Працюйте з персоналом

Це не значить скорочувати штат або затримувати заробітну плату. Під час кризи підприємцю потрібно зберегти робітників. Що можна зробити для оптимізації витрат:

Якщо це не має результату, то переведіть частину персоналу на неповний робочий день або у простій з виплатою у 60% від заробітної плати. Скорочення штатів — це найостанніший крок в економії на робітниках.

Крім цих кроків, працюйте з можливими ринками збуту продукції. Наприклад, якщо поставляли товар лише в магазини, спробуйте себе в інтернет-торгівлі. Працювали лише з гуртовиками, то почніть обслуговувати покупців ще й у роздріб.

Exit mobile version