З настанням спекотної погоди стає все більш актуальним питання про придбання кліматичної техніки. До вибору кондиціонера для житлового будинку потрібно віднестися з усієї серйозністю, адже від цього залежить комфорт мікроклімату в приміщенні.
Вибір кондиціонеру в залежності від типу
Спліт система – найрозповсюдженіший вид кімнатних кондиціонерів. Пристрій складається з двох блоків: зовнішнього і внутрішнього. Вибір такої техніки має особливості застосування:
- Зменшення шуму при роботі.
- Простота монтажу.
- Відносно невелика вартість.
- Робота на охолодження та обігрів.
- Фільтрація повітря.
Кімнатні кондиціонери типу спліт можуть бути настінними, канальними, касетними, універсальними. Будь-який з цих видів може працювати у декількох режимах, що може стати заміною традиційним радіаторним батареям для обігріву.
Настінні кондиціонери в магазинах представлені найбільшою різноманітністю кольорів, форм та цінових категорій від бюджетних до елітних. В залежності від потужності можна вибрати одиницю з охолодженням до 90 кв.м.
Канальні кондиціонери вмонтовані в простір стін і стелі. А тому для реалізації такого типу кондиціонування потрібно завбачливо передбачити місце для повітряних каналів та блоків. Але вони мають переваги використання, які полягають у рівномірному розподілу повітряних потоків та наявності функції приточної вентиляції.
Касетний тип схожий по монтажу з канальним. Для його установки також потрібні окремі простори для повітряних каналів. Різниця полягає в конструкції внутрішнього блоку, нижня частина якого і працює на розподіл повітря. Завдяки цьому касетні кондиціонери не спотворюють інтер’єр та мало помітні, адже видно тільки решітку блоку.
Другий вид систем кондиціонерів – моноблочний. До такого типу входять віконні та мобільні апарати. Кожен з них має свої особливості використання. Віконні кондиціонери втратили свою популярність для встановлення в житлових приміщення. Причиною тому стали високий рівень шуму на неефективність на великих площах. Але якщо ви вирішили купити кондиціонер такого типу, ви заплатите приблизно на 40% менше ніж за другий вид одиниці техніки.
Мобільні кондиціонери зручні для використання без прив’язки до якоїсь кімнати, тому що їх можна пересувати у любе зручне місці. Проте дані моделі також не позбавлені мінусів використання. У зв’язку з тим, що компресор знаходиться в самому блоці, який працює в кімнаті, рівень шуму вищий. Вартість мобільних моделей значно вища інших. Для використання даного пристрою потрібно слідкувати за рівнем конденсату та зливати його по мірі наповнення баку.
Після вибору типу кондиціонера потрібно розглянути функції. Це можуть бути обігрів, очищення повітря, зволоження, іонізація, дезодорація. Кондиціонери можуть оснащатися додатковими функціями: нічний режим, турборежим, самодіагностика, Wi-Fi, датчик руху, регулювання повітряного потоку.
Вибір в залежності від потужності та принципу роботи
В залежності від принципу роботи компресора кліматичну техніку можна розділити на інверторну та неінверторну. Принцип роботи останніх полягає в тому, що вони виключаються при досягненні заданого режиму температури.
Компресор в інверторних моделях спочатку працює на повну потужність, а при досягненні заданої температури переходить в роботу на мінімальних обертах. Завдяки цьому інверторні кондиціонери значно економлять електроенергію ніж неінверторні. До позитивних моментів також можна віднести швидкість і точність регулювання температури, низький рівень шуму.
При виборі кондиціонеру також важливо звертати увагу на його потужність. Для розрахунку моделі потрібно звернутися до спеціаліста, який зробить це по відповідній формулі. Розрахунок можна зробити і самому. Для цього треба врахувати кількість іншої побутової техніки в кімнаті, скільки зазвичай людей знаходиться, на яку сторону виходять вікна, площа кімнати. Спрощена формула виглядає таким чином. Для охолодження кожних 10 кв.м. приміщення потрібна потужність компресора в 1000 Вт. Якщо в кімнату попадає пряме сонце, потрібно добавити 30% до заданої потужності. Далі підраховується кількість іншої побутової техніки. На кожну добавляється ще 30%. За кожну людину в кімнаті потрібно добавити по 100Вт.