Site icon Companion UA

Як зробити енергопостачання квартири від автомобільного акумулятора

Для багатьох українців віялові відключення стали не тільки неприємністю, але й своєрідним квестом – змусили шукати вихід, щоб забезпечити енергопостачання в період, коли його вимикають. При цьому система повинна бути безпечною та недорогою. Якщо потреба в незначному енергопостачанні, вихід можна знайти, скориставшись автомобільним акумулятором.

Особливо близьким та зручним такий метод буде для власників транспортних засобів. Щоб організувати подібну систему, крім акумулятора потрібен мінімальний набір елементів: розетка-підкурювач, клеми та дроти.

Енергопостачання від автомобільного акумулятора: важливі поради

Обираючи такий варіант додаткового енергопостачання, врахувати, що повноцінно побутову мережу ним замінити не можна, але основні потреби забезпечить. Для організації процесу врахувати кілька важливих рекомендацій.

Використання акумулятора вважається одним з бюджетних (дивіться ціни на https://shopforcars.in.ua/preobrazovately-napriazhenyia-ynvertory/) та простих способів отримання електроенергії. В залежності від того, яка потужність потрібна, скористатись можна і старим виробом. Щоб правильно сконструювати систему, варто продумати і наявність таких елементів, як лампочки та патронів під них, дротів для фіксації елементів. Патрони обирають під лампочки, а останні – в залежності від потреб користувача. Популярними та енергозберігаючими сьогодні є Лед-автолампи. В якості дроту для з’єднання обрати відрізок автомобільного джгута або ж звичайний побутовий дріт.

Щоб отримати більш потужну електрифікацію, додатково до автоакумулятора можна придбати й інвертор. Таке поєднання дозволить користуватися на час відсутності електрики й деякими побутовими приладами, за умови, що їх потужність не перевищує кількість енергії, яку подає інвертор (в середньому це 100-300 Ватт). Щоб прилад не зламався, підключати до нього побутові вироби вищої потужності не рекомендується. Часто для користування електрочайником, праскою, обігрівачем такої системи буде недостатньо.

Користуючись акумулятором для отримання енергопостачання, слідкувати за тим, щоб рівень ресурсу приладу не опускався нижче 10 вольт, оскільки це може швидко знизити експлуатаційні характеристики приладу, особливо, якщо допускати подібну ситуацію неодноразово. На клемах після використання акумулятора протягом кількох годин краще проконтролювати показники за допомогою вольтметра чи спеціального тестера. Якщо планується купівля АКБ спеціально для отримання енергопостачання в квартирі, краще обирати модель, яка підійде в подальшому і для власного авто.

Як зарядити автомобільний акумулятор

Щоб мати змогу скористатися акумулятором в будь-який момент, варто постійно тримати його зарядженим. Частіше всього для цього застосовується метод заряджання постійним струмом або ж постійною напругою. Іноді для отримання швидкого результату, методи поєднуються (з використанням автоматичного пристрою для заряджання).

У випадку з зарядженням постійним струмом напруга не повинна перевищувати 10% ємності АКБ. Під час заряджання проводити поступове зниження струму, постійно контролюючи процес. Це дозволить швидше зарядити батарею та не допустити виходу з ладу приладу. Таким способом достатній заряд АКБ можна отримати за кілька годин (процес може тривати до 10 годин). Застосовуючи метод заряджання постійною напругою, розраховувати, що процес може тривати до доби. При цьому максимально можливий рівень заряду буде на рівні 80%.

Вибір зарядних пристроїв для АКБ: важливі рекомендації

Обираючи зарядний пристрій для акумулятора, врахувати, яка потужність необхідна та як часто він буде експлуатуватися. В залежності від характеристик виробники пропонують такі типи зарядних приладів:

Крім основного функціоналу сучасні зарядні пристрої можуть мати і ряд додаткових. Їх наявність є одночасно і перевагою, і нюансом, оскільки власник повинен володіти інформацією, як їх правильно використовувати. Частіше всього передбачені такі додаткові опції, як можливістю поступового регулювання струму, режим десульфітації (дозволяє відновити якісну роботу АКБ навіть після довгої перерви), можливість запрограмувати певний цикл заряду. Також додатково можуть бути передбачені різні типи зарядки та кілька рівнів напруги на приладі. Більш сучасні моделі мають спеціальний пусковий режим та режим зварювання. Останні моделі більше підходять в якості професійного обладнання, а не звичайного побутового. До речі, і вартість їх теж не низька.

При виборі зарядного для АКБ орієнтуватись не тільки на його потужність, наявність додаткових опцій (якщо вони потрібні). Перший і головний фактор – якість. Спеціалісти не радять обирати пристрої з короткими дротами та тонким кабелем (часто це спроба виробника зекономити). На панелі корпусу повинен бути передбачений спеціальний запобіжник. Не останню роль відіграє і якість корпусної частини – це не повинен бути дешевий та неякісний пластик, який швидко пошкоджується.

Exit mobile version