Президент України Володимир Зеленський заявив, що тиждень, який розпочався з 3 квітня, буде “особливо вагомим для нашого захисту, для нашого руху до перемоги”. Паралельно з цим з’явилася інформація, що Зеленський 5 квітня може відвідати Польщу з офіційним візитом. Експерти проаналізували для видання “Коментарі” заяви українського лідера та те, які рішення можуть бути ухвалені під час його можливої поїздки до Польщі.
Президент України має правильно спланувати і провести те, що у народі узагальнено називають контрудар Директор Міжнародного інституту політичної філософії, політичний аналітик Віктор Савінов міркує так:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,
щоб першими дізнатися про найважливіші події!
Звісно, продовжує експерт, форму операції визначають військові, дипломати та розвідники. Але, щоб операція набула форми, необхідно визначити її цілі та завдання, об’єкт застосування сил та засоби, масштаб, сферу, тривалість операції. Розрахувати збитки, які буде завдано противнику. І все це в результаті, хоч би як не допомагали радники, є рішенням керівника країни, його зоною відповідальності.
Немає рішень, які мають ефект чарівної палички у такій масштабній війні Директор Інституту світової політики, автор книги “Гібридна війна” Євген Магда нагадує, що США сьогодні повідомлять про передачу Україні чергового пакету військово-технічної допомоги. Який традиційно буде сильним. Ну, а ймовірний візит Зеленського до Польщі, це, на думку експерта, не лише про його зустріч із польським колегою Анджеєм Дудою, а й, очевидно, про фіксацію передачі нашій країні польських винищувачів МіГ-29.
Він також наголошує, що немає рішень, які мають ефект чарівної палички у такій масштабній війні.
Імовірний візит Зеленського до Польщі стане знаковим Політолог, викладач Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка, експерт з міжнародної політики Петро Олещук нагадує, що саме Польща з початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну стала одним із найголовніших і найзначніших наших партнерів. Забезпечуючи допомогу у різних напрямах. Починаючи з гуманітарного (зокрема з розміщення українських біженців), завершуючи військовим (надання різноманітного озброєння, підготовка наших військовослужбовців).
Петро Олещук нагадує, що від початку повномасштабної війни усі закордонні поїздки президента України були знаковими. І призводили до збільшення військової та фінансової підтримки нашої країни партнерами. Так було й у грудні 2022-го – у США (зустріч із президентом Байденом, виступ перед Конгресом). І в лютому 2023-го, коли Зеленський здійснив тур Європою (зустріч з лідерами Великобританії, Франції, Німеччини, виступ у Європарламенті).
Читайте також на порталі “Коментарі” — чи бачить Захід перспективи переговорів із Москвою – чому відбулася розмова Блінкена з Лавровим.