Під час перевірки Південної зони бойового командування Народно-визвольної армії Китаю (НОАК), китайський лідер Сі Цзіньпін, де він проводив, зокрема, перевірку Військово-Морських сил, наголосив на поглибленні навчання та підготовці до реальної війни. Тим часом російське військове командування ухвалило рішення підняти по тривозі весь Тихоокеанський флот і розпочати масштабні маневри. На думку аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW), у такий спосіб Кремль намагається зобразити Росію як рівноправного військового партнера Китаю напередодні візиту до Москви міністра оборони КНР Лі Шанфу. Експерти проаналізували ситуацію для видання “Коментарі”, зокрема спрогнозувавши, чого в найближчому майбутньому чекати від Пекіна в ракурсі російсько-української війни.
РФ тужиться, намагаючись виглядати нехай не повноцінним, але й не зовсім дрібним партером на підтанцьовуванні у Китаю Голова Всеукраїнського громадського руху “Сила права”, народний депутат Верховної Ради трьох скликань (з п’ятого по сьоме) колишній заступник голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим Андрій Сенченко розмірковує так:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,
щоб першими дізнатися про найважливіші події!
І цілком логічні, впевнений експерт, зусилля низки країн щодо створення так званого Тихоокеанського НАТО. Мета – стримати агресивні наміри Китаю та його нинішнього керівництва.
Нагадаємо, що у 2021 році з’явився AUKUS – тристоронній оборонний альянс (Австралія, Великобританія та США), який спрямований на протидію впливу Китаю у спірній акваторії Південно-Китайського моря. А нещодавно екс-помічник президента США з національної безпеки (при Трампі) Джон Болтон заявив про необхідність запросити до НАТО тих же Австралію та Японію, які мають свої інтереси в Тихоокеанському регіоні.
Перемога Росії могла б прискорити вирішення територіальних питань на користь Китаю Економічний та політичний експерт Тарас Загородній звертає увагу, що інтереси Китаю та Росії збігаються не в усьому. І закликає розрізняти дипломатичні заяви китайців та ті чи інші маневри росіян. Останні, на думку експерта, наразі роблять все, щоб створити враження, ніби вони з КНР – союзники. Щоб показати, наскільки готові бути такими союзниками.
Щодо російсько-української війни, то її результат, вважає експерт, не особливо турбує Китай. Але, за китайською логікою, краще була б перемога РФ. У такому разі створюється прецедент, на якому гратиме КНР. Мовляв, дивіться, – демократичний Захід слабкий, він не здатний захистити своїх партнерів, майбутнє – за Китаєм, за авторитарними державами.
Але й за програшу РФ (а так, сподіваємося, і буде), КНР теж особливо не втрачає, запевняє експерт. Все одно отримує з неї, ослаблої, необхідну кількість ресурсів, прискорює поглинання Росії.
Читайте також на порталі “Коментарі” — настав час припинити “СВО”: про що говорить заклик ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина.