ЄС накладає нові санкції на індійський завод Роснєфті

Нові санкції Євросоюзу, накладені на індійський завод, що переробляє російську нафту, можуть завадити “Роснєфті” позбутися пакета акцій у ньому. Про це пише Bloomberg.

Чому Роснєфть хоче вийти з індійського проекту?

Найбільша російська нафтова компанія хоче вийти з проєкту в Індії, оскільки не може репатріювати звідти одержуваний прибуток. ЄС ввів заборону на імпорт нафтопродуктів, отриманих з російської нафти, і, за словами лідера європейської дипломатії Каї Каллас, вперше застосував санкційні заходи до найбільшого НПЗ “Роснєфті” в Індії.

Які наслідки для Reliance Industries?

Це завод Vadinar, що належить індійській Nayara Energy, в якій російській компанії належить 49,13% акцій. “Роснєфть” вела переговори про можливий продаж своєї частки з Reliance Industries, що належить мільярдеру Мукешу Амбані. Але санкції ускладнять для Reliance участь в угоді, оскільки це може поставити під загрозу її бізнес в Європі, куди з Індії регулярно імпортує паливо, включно з дизельним.

Як пише The Moscow Times, через санкції “Роснєфть” не може вивести свою частку прибутку в Росію, оскільки обкладена західними санкціями. Крім того, рупія – неконвертована валюта, і Індія обмежує виведення капіталу.

Приватні індійські компанії – одні з найбільших покупців російської нафти у світі. Нагадаємо: Європейський Союз остаточно схвалив один із “найжорсткіших” пакетів санкцій проти Росії, у який, зокрема, увійшло зниження цінової стелі на нафту.

Цей запис оприлюднено в Економіка автором Тарас Волиненко. Додати до закладок постійне посилання.

Про автора Тарас Волиненко

Журналіст з понад 15-річним досвідом. Закінчив факультет журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка у 2010 році. Працював у провідних українських ділових медіа, де висвітлював теми фінансів, ринку праці, інвестицій та малого бізнесу. Сьогодні спеціалізуюся на аналітиці економічних процесів в Україні та їхньому впливі на щоденне життя громадян.