Запасайтеся ковдрами: глава “Нафтогазу” розповів, чого українцям чекати взимку

Українців чекає найскладніша зима в історії. Саме тому  громадянам потрібно приготуватися і запастися теплим одягом, ковдрами, якщо температура впаде до -10 градусів. Про це заявив голова “Нафтогазу” Юрій Вітренко під час інтерв’ю для The Guardian.

Юрій Вітренко (фото з відкритих джерел)

Вітренко повідомив, що у 2022 році температура в приміщеннях буде на рівні 17-18°C, а це приблизно 4 градуси нижче норми. опалювальний сезон закінчиться раніше та розпочнеться пізніше, аніж за звичай.

 А ще — керівник газової компанії радить українцям, якщо стовпчик термометра впаде до — 10 градусів, запастися теплими ковдрами і одягом.

 Очільник “Нафтогазу” наголосив, що проведення опалювального сезону залежить від допомоги міжнародних партнерів, адже нам потрібні кошти для імпорту газу.

“Будуть відключення на великих ділянках.  Без фінансової підтримки нам буде не вистачати газу, а це буде означати, що у нас будуть дуже високі ризики виходу з ладу енергосистеми”, — повідомив Вітренко.

За його словами, Україні ще треба придбати 2 млрд кубометрів газу, аби деякі домогосподарства отримали достатньо тепла.

Також він додав, що Україні необхідно закупити ще 2 млрд кубометрів газу, в іншому випадку “деякі домогосподарства не отримають достатньо тепла і буде дуже холодно”.

Нагадаємо, що “Коментарі” інформували про те, скільки коштів не заробили на транспортуванні газу посередники та група Фірташа. Очільник НАК “Нафтогаз” Юрій Вітренко під час пресконференції розповів, як працює деолігархізація ринку газу й чого вдалося досягти. За його словами, вже видно результати реформ та запровадження балансуючих груп.

 

Цей запис оприлюднено в Суспільство автором Тарас Волиненко. Додати до закладок постійне посилання.

Про автора Тарас Волиненко

Журналіст з понад 15-річним досвідом. Закінчив факультет журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка у 2010 році. Працював у провідних українських ділових медіа, де висвітлював теми фінансів, ринку праці, інвестицій та малого бізнесу. Сьогодні спеціалізуюся на аналітиці економічних процесів в Україні та їхньому впливі на щоденне життя громадян.