У своєму зверненні увечері 26 серпня президент України Володимир Зеленський приділив багато уваги темі експорту зерна через морські порти Чорноморська, Одеси та Південного, що працює близько місяця. Як оцінюєте роботу “зернового коридору”? Чи є можливість розширити його можливості? Чи залишаються ризики? Портал “Коментарі” із цими питаннями звернувся до експертів.
Наша мета – не просто “вивезти якнайбільше зерна”, а зробити так, щоб українські аграрії та наш бюджет отримали більше коштівНародний депутат Верховної Ради України ІХ скликання (фракція “Слуга Народу”), член Комітету ВР з аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук розмірковує так:
Також зерно закуповує безпосередньо ООН для соціального харчування, зазначає експерт.
Водночас, продовжує нардеп, не слід забувати, що у Чорному морі знаходиться флот Росії, який щодня обстрілює ракетами мирні міста. І він завжди становитиме загрозу для торгових судів також, доки не буде демілітаризованим.
У наступні місяці ключовим питанням буде збільшення відвантаження зерна нового врожаюЗаступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Денис Марчук звертає увагу, що за серпень через українські морські порти буде відвантажено близько 1 млн. тонн.
На жаль, зазначає Денис Марчук, ситуація із вивантаженням не призводить до зростання ціни на зернові всередині країни.
Читайте також на порталі “Коментарі” — європейські ціни на електроенергію б’ють рекорди: про що це говорить — чого чекати Україні.