Звільнені українські полонянки завершили реабілітацію в Польщі

Реабілітацію проходили звільнені з російського полону 5 військовослужбовиць 36 окрема бригада морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського, пишуть “Коментарі” за інформацією пресслужби ВМС ЗСУ.

З 30 листопада по 8 грудня 2022 року для цих українських жінок Solidarity Fund PL  організувало відпочинково-реабілітаційну поїздку до громади Льондек-Здруй Нижньосілезького воєводства. Супроводжували їх і завжди були поряд дві професійні психологині.

“Але найголовніше і цілюще — це спілкування. Бути серед своїх. Всі дівчата відзначили, як важливо для них відчувати підтримку і розуміння жителів Польщі. Увага, турбота і бажання допомогти відчувалися кожну хвилину.  Дуже важливим у відновленні є розуміння того, що ти не самотня у своїй біді. Навколо тебе є люди, яким ти важлива”, — розповіла психологиня, експертка-консультантка проєкту Олена Трегубенко.

Програма підтримки українських дітей та жінок, які постраждали внаслідок війни в Україні, реалізується Фондом міжнародної солідарності в рамках Фонду імені блаженного священномученика Климентія Шептицького, який створено з ініціативи Канцелярії Прем’єр-міністра Республіки Польща та Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Читайте також на порталі “Коментарі” — Червоний Хрест отримав доступ до полонених українців. Експерти уже відвідали утримуваних Росією українських військовополонених та перевірили умови тримання і поводження з полоненими. Як писали “Коментарі”, Президент Володимир Зеленський у жовтні розкритикував Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ), який досі не може отримати доступу до колонії в Оленівці (окупована частина Донецької області), де 29 липня росіяни влаштували масове вбивство українських військовослужбовців. 

Цей запис оприлюднено в Суспільство автором Тарас Волиненко. Додати до закладок постійне посилання.

Про автора Тарас Волиненко

Журналіст з понад 15-річним досвідом. Закінчив факультет журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка у 2010 році. Працював у провідних українських ділових медіа, де висвітлював теми фінансів, ринку праці, інвестицій та малого бізнесу. Сьогодні спеціалізуюся на аналітиці економічних процесів в Україні та їхньому впливі на щоденне життя громадян.