Ця подія є визначною для ПБГ «Ковальська», адже Група розвивається, розширюючи свої можливості та модернізуючи підприємства.
Урочисте відкриття нової лінії від фінського виробника Metso Minerals зацікавило не тільки столичну та місцеву пресу, а й представників міністерств, районної та обласної адміністрацій.
Серед почесних гостей на заході були присутні: голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Рижук та його заступник Олександр Никитюк, голова Коростенської районної державної адміністрації Володимир Нагорняк із заступником Володимиром Кравчуком, Коростенський міський голова Володимир Москаленко, Директор департаменту промисловості, розвитку інфраструктури та туризму Житомирської обласної державної адміністрації Василь Сухораба, Горщиківський сільський голова Надія Дідківська, Віце-президент Конфедерації будівельників та Будівельної палати України, Голова Наглядової ради Асоціації «Всеукраїнський союз виробників будівельних матеріалів та виробів» Іван Салій.
Відкриття розпочалося урочистою промовою голови Житомирської облдержадміністрації Сергія Рижука, який у свою чергу подякував за запрошення, вручивши грамоти директору ТОВ «Омелянівський кар’єр» Олегу Таргонському та співробітникам підприємства.
«Керівництво області дуже уважно підходить до інвестиційного клімату і прогресу у нашому регіоні. У свою чергу ми намагаємося створити добрі умови як для інвестора, так і для робітників. Саме на підприємстві ПБГ «Ковальська» впроваджено такий підхід, де присутня і культура виробництва, і прагнення досягти економічного результату. Нині «Ковальська» – не просто гранкар’єр чи щебеневий завод, а ціла розгалужена будівельна та виробнича інтегрована структура. Група «Ковальська» не продає сировину, а пропонує ринку кінцевий результат, аж до ключа від квартири. Саме тому я сьогодні вирішив приїхати і привітати вас. Коли збільшуються потужності, і не на 3 чи на 13, а відразу на 30%, забезпечуючи тим самим близько півсотні робочих місць – це для нас велика радість», – зазначив Сергій Рижук.
Голова Коростенської райдержадміністрації Володимир Нагорняк вручив Олександру Пилипенку та Олегу Таргонському грамоти, подякувавши за вирышення не лише виробничих потреб, а й соціальних. Бо, за словами Володимира Васильовича, ПБГ «Ковальська», збільшуючи потужності виробництва надає додаткові робочі місця та поповнюють місцевий бюджет, що дає змогу бути спокійними за заробітну плату, пенсії тощо.
Надія Дідківська голова, села Горщик де безпосередньо розташований «Омелянівський кар’єр», у своєму виступі згадала 2000 рік, коли було відкрито першу лінію, відтак зазначивши, що з того моменту минуло небагато часу, що є гарним показником для цього регіону. «Сьогодні дуже велика радість для нас усіх, адже це підприємство дає фінансування всій області, а наші робітники отримують достатню зарплатню», – зазначила Надія Миколаївна.
У своєму виступі Президент Промислово-будівельної групи «Ковальська» Пилипенко О.С. подякував усім присутнім та розповів про роки, коли вперше приїхав на кар’єр:
«Ми вибрали цей кар’єр як стратегічний об’єкт для розвитку нашої Групи. На сьогодні ми маємо сучасне підприємство, сучасну продукцію, чудовий колектив. Це сучасний повністю автоматизований завод, який не має аналогів в Україні. Ми зробили його «під ключ». Завод змонтували за декілька місяців. Я дякую усім робітникам, які днями й ночами будували цей об’єкт. Ми обіцяємо вам, що й надалі продовжуватимемо свою інвестиційну діяльність. Зараз ми працюємо над тим, щоб зробити ефективну переробку відходів, гранітного відсіву, та переробити першу лінію, яка є дуже енергоємною».
Разом із директором ТОВ «Омелянівський кар’єр» Олегом Таргонським Олександр Сергійович вручив подяки та премії кращим працівникам, які зробили вагомий внесок у розвиток підприємства своєю наполегливою працею.
«Це свідчення нормального майбутнього України, коли реально працює державно-приватне партнерство: державна і місцева влада сприяють бізнесу, і бізнес веде себе соціально відповідально», – розповів Іван Салій, – «наша Асоціація «Всеукраїнський союз виробників будівельних матеріалів та виробів» традиційно відвідує підприємства. Це найкращий кар’єр в Україні, який я бачив».
Після завершальної промови пана Салія, почесні гості урочисто відкрили нову лінію перерізанням червоної стрічки.
Екскурсія по виробництву, яку для гостей провели керівники підприємства – головний інженер Євген Федорук та директор Олег Таргонський, видалася напрочуд цікавою та історичною, адже учасники стали свідками першого запуску нової дробарно-сортувальної лінії, а також дізналися про можливості та перспективи підприємства. Завершальним етапом заходу стала подорож до кар’єру глибиною біля 70 м, у якому, починаючи з 1966 року і по сьогодні ведуться гранітно-видобувні роботи.
Потужність лінії, що складає 40-45 тисяч тонн щебеню фракцій 5-10, 10-20 мм на місяць дозволить підприємству збільшити продуктивність виробництва на 30%.