31 березня 2005 року в Києві відбувся семінар для представників вітчизняних підприємств легкої промисловості на тему «Новітні інформаційні технології та обладнання для виробників одягу». Організатором заходу виступив проект підтримки розвитку підприємництва БІЗПРО, що продовжив цим семінаром серію заходів, націлених на розвиток сектору текстилю та одягу.
В якості доповідачів семінару були запрошені експерти кількох провідних вітчизняних компаній, що спеціалізуються на впровадженні інформаційних систем, програмного забезпечення та новітнього високотехнологічного обладнання для підприємств текстильної та швейної галузі України. Проект БІЗПРО, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку та впроваджується міжнародною консалтинговою компанією Дівелопмент Альтернативз Інк. скоординував захід таким чином, щоб і потужні об‘єднання, і невеликі підприємства галузі змогли одержати вичерпну і, головне, об‘єктивну інформацію про цілий спектр технологічних інновацій в легкій промисловості. Актуальність і необхідність удосконалення та оновлення технічного оснащення українських підприємств не викликає сумнівів. Не є секретом і те, що певна частина профільних підприємств потерпають через брак оборотних коштів, недосконалість законодавчої бази, недостатній досвід роботи в умовах жорсткої конкуренції як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Разом з тим експерти Проекту БІЗПРО оцінюють сектор текстилю та одягу як такий, що має значний вплив на розвиток економіки України та великі перспективи посилення конкурентоспроможності, тому Проект БІЗПРО веде послідовну роботу по розвитку цього сектора.
За даними Міністерства промислової політики, лише протягом 2004 року об‘єм виробництва в легкій промисловості виріс на 14%, а ріст цього показника в 2005 році прогнозується на рівні 15%. Експерти Міністерства економіки зазначають, що приріст виробництва буде забезпечено за рахунок відміни режиму квотування імпорту текстильної продукції з України в ЄС. В цій ситуації, що потенційно сприятиме розвитку вітчизняної легкої промисловості, дуже важливо створити певні засади для підвищення конкурентоспроможності окремих підприємств і сектору в цілому. І підприємства, що конкурують на внутрішньому ринку з величезним тіньовим потоком надзвичайно дешевої продукції з Південно-Східної Азії, і ті підприємства, що працюють на західного споживача, постають перед вирішенням питання удосконалення управління виробничими процесами. Провідні фахівці компаній «Енергософт», «Gerber Technology», «Імпал Україна» у своїх доповідях на семінарі фактично відповідали на запитання: як за допомогою інформаційних технологій та обладнання покращити якість продукції та мінімізувати її собівартість. Саме тому швейники і текстильники виявили до заходу такий інтерес.
Представники двадцяти восьми компаній-виробників, що були присутніми на семінарі, зазначили, що нарешті мали можливість отримати об‘єктивну інформацію про принципи організації сучасного високотехнологічного виробництва. За словами головного технолога київської швейної фабрики «Желань» Жанни Симонян , саме повна картина ринку високих технологій у легкій промисловості є відмінною ознакою цього некомерційного семінару. Але не лише за знаннями в сфері високих технологій на запрошення БІЗПРО прийшли учасники.
Заступник директора з маркетингу ЗАТ «Софія», що спеціалізується на випуску трикотажних виробів, Тетяна Людвіченко зазначає:
«Саме можливість обміну досвідом, включення в галузеві інформаційні потоки, бажання знайти однодумців для вирішення проблем сектору як в плані технологій виробництва, так і в сфері законодавства, і є тим чинником, що робить такі заходи корисними. Крім так званого «лікнепу» стосовно програмного забезпечення виробництва мене зацікавило співробітництво з проектом БІЗПРО саме в плані покращення бізнес-середовища. Мені імпонує підхід Проекту до справи розвитку галузі. На мій погляд, вирішення проблем законодавства паралельно з одержанням спеціальних технологічних та маркетингових знань і є тим рецептом «щастя», який допоможе вітчизняній легкій промисловості конкурувати у себе на ринку і за кордоном. А перспективи розвитку нашої галузі звичайно є. Саме завдяки таким семінарам ці перспективи стають ближчими і реальнішими».
Проект БІЗПРО сприяє економічному розвитку України через створення зростаючої, динамічної групи високопродуктивних підприємств, здатних успішно конкурувати на внутрішньому та міжнародних ринках, та надання допомоги владі всіх рівнів налагоджувати співпрацю з приватним сектором у прийнятті та запровадженні законодавчих та регуляторних актів, що створюють та підтримують сприятливе середовище для ведення бізнесу. Консультанти Проекту допомагають підприємствам в інтеграції до ланцюгів створення доданої вартості, розвитку каналів дистрибуції, пошуку інвесторів та партнерів для ведення бізнесу, сприяє доступу підприємств до міжнародних інформаційних ресурсів, знайомить підприємства з міжнародними стандартами в галузі контролю якості та тестування продукції, тощо. Разом з представниками громадського та приватного секторів, БІЗПРО досліджує результати своїх програм, щоб і надалі розробляти нові заходи, які б гнучко відповідали тенденціям та потребам розвитку економіки України.
Семінар «Новітні інформаційні технології та обладнання для виробників одягу» – це лише один з кроків до формування прекрасно оснащеної, потужної, конкурентноздатної на світовому рівні української текстильно-швейної галузі. Проте організатори впевнені, що перших результатів у вигляді удосконалення інформаційних систем на підприємствах можна чекати вже незабаром.
Олена Сас
esas@dai.kiev.ua
Проект БІЗПРО
Підтримка розвитку підприємництва
вул. Михайлівська, 11, 5-й поверх
м. Київ 01001 Україна
8 (044) 568-59-38, 490-33-50
www.bizpro.com.ua