7 реальних способів економити гроші

Аби жити в достатку, треба не тільки намагатися більше заробляти, але й менше витрачати. Всього кілька навичок допоможуть використовувати наявні фінанси якнайефективніше. При цьому вам не доведеться обділяти себе чи рідних у речах першої необхідності.

Ефективні прийоми правильної економії

  1. Обирайте готівку. Розрахунок банківськими картками дуже зручний, але підштовхує людей витрачати гроші без особливого жалю. Психологічно пожертвувати віртуальними цифрами простіше, аніж реальними купюрами. Готівка змусить вас замислитися над необхідністю придбання.
  2. Переходьте на інтернет-магазини. Якщо ви досі не сприймаєте віртуальний шопінг серйозно, переглянтьте свої уявлення! У мережі набагато дешевше купувати косметику, техніку, одяг, меблі. Це також зекономить ваш час.
  3. Купуйте лише необхідне. Дві пляшки лимонаду за ціною однієї? Як тут втриматися, навіть якщо ви зовсім не планували придбання напоїв! Саме такі витрати спустошують ваш гаманець. Використовуйте списки чи мобільні додатки для планування витрат.
  4. Не шкодуйте грошей на якісну техніку. Такі прилади дорогі, але заощадять ваші фінанси у майбутньому за рахунок безвідмовного функціонування. Також найкращі моделі надійних виробників використовують енергоефективні технології, тому ви будете менше сплачувати за електроенергію.
  5. Їжте перед візитом до супермаркету. Відомо, що зголоднілі люди частіше докладають до корзини зайві продукти та схильні до імпульсних покупок.
  6. Обмежуйте витрати на їжу та напої поза домом. Звикли купувати каву під час прогулянки та регулярно обідати в улюбленому кафе? Підрахуйте витрати за місяць на такі маленькі задоволення та порівняйте з сумою, яку реально готові виділити. Різниця вас неприємно вразить. Додатково можна завести скарбничку.
  7. Позбавтеся шкідливих звичок. Алкоголь, цигарки, енергетичні напої, занадто жирні або солодкі продукти не тільки «з’їдають» величезну частку вашого бюджету, але й шкодять здоров’ю.

На завершення – пам’ятайте, що час також має свій грошовий еквівалент. Тому використовуйте його з користю: замість музики у транспорті можна послухати корисні навчальні матеріали, серіали можна використовувати для вивчення іноземної мови, тощо. Рано чи пізно ваші знання стануть у нагоді!

Рекомендації надані експертами онлайн-сервісу кредитування «Заплатка». Швидка фінансова допомога для вашого гаманця!