Вперше презентовано проект “Інноваційна доктрина для України”

13 червня українській громадськості представлено проект «Інноваційної доктрини для України». Цей документ стане основою для визначення візії та місії, стратегії та механізмів реалізації ефективної інноваційної політики..


Проект Інноваційної доктрини для України представлено у книзі «Українська інноваційна доктрина 2008», яка видана за результатами роботи Першого Національного інноваційного Форуму і містить широкий спектр думок авторитетних українських та іноземних експертів щодо стратегії та конкретних механізмів інноваційного розвитку України.


Презентація Доктрини відбулася в рамках Громадсько-професійної Експертизи правового поля інноваційно-інвестиційної діяльності. До складу робочих секцій увійшли експерти з питань економіки і права від органів державного управління, бізнесу, науки, освіти та громадськості. Мета обговорення – системний аналіз, узагальнення та внесення пропозицій щодо вдосконалення української правової бази у сфері інвестиційної та інноваційної діяльності, а в перспективі – створення законодавчих передумов для інноваційного розвитку держави, появи нових інтелектуальних робочих місць, скорочення масштабів «витоку мізків» з України. Вітаючи учасників Експертизи Перший віце-прем’єр-міністр України Олександр Турчинов зазначив, що проблематика, яку вони поставили у центрі своєї уваги, тісно і безпосередньо пов’язана з посиленням конкурентних позицій України у світі, виведенням її на магістральні напрями загальнолюдського прогресу.


«Поза шляхом інноваційного розвитку Україна не має шансів утримати незалежність та самостійність, – наголошують автори «Інноваційної доктрини для України», – Проте природним шляхом наше суспільство ніколи не стане інноваційним – це можливо лише в результаті проведення комплексу послідовних суспільних змін. І основна рушійна роль у їх здійсненні належить еліті української політики, науки, культури, бізнесу».


У ході дискусії експерти дійшли висновку, що на сьогодні в більшості законодавчих актів України немає єдиного підходу щодо визначення місця та статусу органу влади, відповідального за здійснення державної інноваційної політики. Саме тому, нові закони не завжди враховують положення чинних законодавчих актів, що в свою чергу призводить до неузгодженості окремих норм.


Проведення Громадсько-професійної Експертизи офіційно підтримують: Секретаріат Президента України, Кабінет Міністрів України, Національний інститут стратегічних досліджень, Міжнародний центр перспективних досліджень, Міжнародний інститут урбаністики та регіонального розвитку, Європейська бізнес асоціація, Американська торгівельна палата в Україні, Державне підприємство «Національний центр впровадження галузевих інноваційних програм», Києво-Могилянська бізнес-школа, Науковий Парк «Київська Політехніка», Український центр сприяння іноземному інвестуванню та бізнес-структури.

Залишити відповідь