ПРЕСС-РЕЛИЗ: Екс-віце-президент банку "Родовід": гроші банку виведені на рахунки родини Шепелевих

(подается на языке оригинала)

25 800 000 доларів США, виділених державою на рекапіталізацію "Родовід Банку", були перераховані на рахунки компаній Галини Шепелевої в швейцарському банку Pictet and Co. Таку інформацію озвучив екс-віце-президент Акціонерного банку "Родовід" Сергій Дядечко під час прес-конференції в ІА "Інтерфакс-Україна" 26 березня.

Бізнесмен повідомив, що у 2009 році понад 300 млн. грн. були перераховані адвокатському об’єднанню "Бріарей". Далі кошти були переведені на рахунки двох партнерів адвокатського об’єднання Дениса Бадзюка та Олексія Левченка. Ці кошти були зняті в касі "Родовід Банку" з їхніх рахунків готівкою та конвертовані в долари, після чого вони надійшли на депозитні рахунки Галини Шепелевої, Лариси Кузнєцової, Михайла Шепелева в "Альфа-Банку" м. Києва.

Наступним кроком готівкові кошти в розмірі 30 млн. доларів були зняті з депозитних рахунків у листопаді 2012 року, за кілька днів до того, як подружжя Шепелевих поспішно покинуло Україну. Кошти були передані фінансовому помічнику Шепелева – Владилену Грабажею, який кількома траншами перевів їх на рахунок компанії Promark Services в швейцарському банку Pictet. Бенефіціарним власником цієї компанії був Олександр Шепелев. Після цього всі кошти були перераховані на рахунки компанії Aerotech Management Limited і Ledoyen Holdings Limited у цьому ж банку. Власником обох компаній є Галина Шепелева, що підтверджується бенефіціарними деклараціями цих компаній.

Сергій Дядечко сподівається, що Генеральній прокуратурі України разом із генеральною прокуратурою Швейцарії вдасться заарештувати ці кошти, вкрадені з "Родовід Банку", та повернути їх в бюджет України.

За деякими даними, 26 березня Олександра та Галину Шепелевих екстрадують із Угорщини в Україну. У зв’язку з цим Сергій Дядечко оприлюднив звернення до Генерального прокурора України, Міністра внутрішніх справ, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради.

"У Шепелева вилучили величезну кількість записів його розмов із політиками, державними чиновниками, бізнесменами, працівниками правоохоронних органів, які він записував з 2010-го до 2012 року. Там – вся правда про обставини справ щодо "Родоводу", а також щодо інших злочинів, у яких брав участь Шепелев та його співрозмовники. Аудіозаписи знаходяться у правоохоронних органах. Я дуже сподіваюся, що ці записи уважно вивчать і зроблять правові висновки", – каже у зверненні Сергій Дядечко.

"Олександр Шепелев не припинить спроб уникнути правосуддя. Тому дуже важливою є принципова позиція українських правоохоронних органів", – сказав бізнесмен.

Сергій Дядечко нагадав про причетність Олександра Шепелева до замаху на його життя, який відбувся 19 березня 2012 року. У справі про замах у якості підозрюваного в організації злочину затримані кум Шепелева – Василь Данилів (Бечварж) та три його довірених особи.

Також є інформація, що Олександр Шепелев готував другий замах влітку 2013-го. З цією метою була організована фальсифікація кримінальної справи працівниками правоохоронних органів Північно-Кавказького федерального округу Росії. Схема передбачала незаконне затримання через розшук Інтерполу та доставку в тюрму Чечні для подальшого фізичного знищення. За фальсифікацію кримінальної справи та оголошення Сергія Дядечка у міжнародний розшук Олександр Шепелев організував перерахування 1 200 000 доларів США з рахунку компаніі свого свата Сергія Касьянова ICD Investment на рахунок організатора злочину.

"Останні три роки я боровся за своє життя і не збираюся здаватися. Я хочу тільки одного – правосуддя. Звертаюся до влади і до правоохоронних органів з проханням забезпечити прозорий, справедливий та об’єктивний судовий процес щодо Олександра Шепелева", – говорить Сергій Дядечко.

Він також оприлюднив докази, що Олександр Шепелев вів перемовини про отримання притулку в Російській Федерації за хабар в розмірі 5 млн. доларів.

З урахуванням величезного досвіду, якого Сергій Дядечко набув під час міжнародного розшуку вкрадених коштів "Родовід Банку", він готовий підтримати незалежні журналістські розслідування фінансових зловживань.

Все материалы, размещенные на «Компаньон-Онлайн» со ссылкой на «Интерфакс-Украина» не подлежат перепечатке, копированию или воспроизведению в любом виде без письменного согласия «Интерфакс-Украина».

Залишити відповідь