Жіночі вишиванки та весільні традиції

Жіночі вишиванки (https://ukrainart.com.ua/ua/embroidered) користуються попитом по всьому світу. Популярність цілком очевидна: багато народів прикрашали вишивкою свій одяг, речі побуту. Це робило їх неповторними. В результаті розвитку традицій та обрядів, вишивання на тканині набуло творчого спрямування. Купівля класичної вишиванки дозволяє сказати, що у людини хороший смак.

Вишиванка – незамінна річ гардеробу, яка має бути у кожного свідомого Укрїнця!

Особливості виготовлення вишиванок

В ході пошиття жіночої вишиванки з’єднувалися різні напрямки. Тут виявляється майстерність швачки, висловлюється історія народу, проявляється творчий смак майстра. Цікаво, але у кожної швачки був свій малюнок та узор. Так, вишивки окремих регіонів України мали спільні риси, але підсумковий візерунок був особливим і несхожим на інші.

На Україні традиційно вишивкою займалися дівчата та жінки. Майстерність передавалася з покоління в покоління, а кожна нова рукодільниця винаходила свій орнамент та малюнок. Зазвичай, вишивкою займалися в зимовий період, коли роботи на землі не було, оскільки створення навіть однієї сорочки вимагало чимало часу. Праця була надзвичайно кропіткою. Спочатку ткали полотно. У деяких регіонах використовувався льон, але в більшості сорочки та сукні були з м’якої бавовни. Після пошиття сорочки, рукодільниця починала прикрашати її спеціальної вишивкою.

Яке значення мала зроблена на сорочці вишивка?

Щоб купити в Україні жіночу вишиванку хорошої якості, оригінальну і ексклюзивну, варто звернути увагу на значення нанесених на тканину символів. Значення було всього два:

  • Естетичне. Одяг виходив красивим, особливо цікавими і урочистими були весільні наряди, рушники, придане.

  • Духовне. Дівчата самостійно шили для себе одяг, включаючи і весільний наряд. Вважалося, що шлюб – це на все життя, тому наречені вкладали у весільний одяг особливий сенс, вплітали тільки позитивну енергію в свою роботу.

Як вишивали весільне вбрання?

По тому, як був оформлений і наскільки якісно вишитий весільний наряд, вже можна було зробити висновок, чи буде наречена доброю господинею. Оскільки на виготовлення одягу йшло до року часу, майбутній дружині потрібно чимало терпіння на її виготовлення. Для нареченого костюм жила його мати. Сьогодні існує більше сотні прикладів традиційного українського весільного костюма. Такі наряди користуються особливим попитом, оскільки додають святу особливий колорит.