На яку роботу ви чекаєте від столиці?

Один з найбільших мегаполісів країни – Київ, не тільки «велике місто», але столиця, й тому, цей статус впливає на всі аспекти життя його мешканців. Не минає такий вплив, й столичний пошук роботи. Зі столичним розмахом тут відносяться й до заробітних плат у будь-яких сферах людської діяльності. Як і в інших столичних містах, заробітні платні Києва суттєво відрізняються від регіональних аналогів. Тому трудова міграція з регіонів до столиці – звична справа й «підкоряти» так чи інакше це місто, пробує багато мешканців інших областей України.

Такий інтерес цілком зрозумілий, бо хто ж з сучасних представників людства відмовиться заробляти більше за виконання тієї самої роботи? Але, потрапляючи до Києву, багато хто отримує суцільне розчарування, стикаючись із суворою реальністю дорогого житла та рівня конкуренції на ринку праці.

Згідно з даними опитувань шукачів, що приїхали до столиці з інших міст, які проводив відомий вітчизняний портал з працевлаштування Jobs.ua, багато кандидатів, в першу чергу намагаються працевлаштуватися за фахом. При цьому, шукачі не відкидають можливість працювати й не по своєї спеціальності у разі, «якщо зарплатня буде гідною». Сподіваючись на вдалий пошук роботи, багато з таких кандидатів мають власне уявлення про те, що вони можуть та згодні робити.

У цьому, криється найбільш небезпечне «підводне каміння», що може з перших кроків смутити не місцевого шукача, змушуючи його невдовзі залишити спроби столичного працевлаштування.

Наприклад, інженер, що щойно закінчив навчання та немає авторитетного досвіду роботу, зазвичай стикається із тим, що не може одразу знайти роботу згідно отриманій спеціальності. Розуміючи, що такі пошуки не є швидким процесом, людина згодна продовжувати шукати фахове працевлаштування за умови отримання тимчасової роботи. Як правило, шукаючи такий заробіток, наш інженер знайде забагато запрошень до сфери послуг чи у охоронні агенції. Але не кожен випускник профільного інженерного закладу готовий підробляти офіціантом чи охоронником, тож, не маючи змоги отримувати гроші «на життя», розчарований шукач повертається додому.

4IPFyD2iEPEcWMPycmeB2KXPyX2tPjl0xv7fOxJbUBoJ8NxJAVzz_9Q-8PYYWU98MO_AKeRtkT8nwq-hTyL0YckIfiTE87GQ7kK-tYhON-TXSHljUr_124lqh0w6ZMvZbnOyU9Jtd0u3XwMwKw

Що тут можна зробити?

У такому прикладі, розповсюдженою помилкою шукачів є те, що вони залишають без уваги вакансії, що до кінця не зрозумілі для них. А, таких запрошень до роботи чимало на столичному ринку праці.

Наприклад, у базі вакансій того самого Jobs.ua робота диспетчером завжди пропонує працевлаштування із гідною зарплатнею. Але, залишаючись менш популярною ніж більш розповсюджені вакансії, такі пропозиції не привертають до себе потрібної уваги шукачів. Більш того, багато з них, навіть не до кінця розуміє усе різноманіття професій, що криються за такою загальною назвою.

У той час, коли диспетчером аеропорту не може стати людина, яка не має спеціальних знань, у диспетчера того ж самого таксі чи до компаній, що здійснюють вантажні автоперевезення, шукача без досвіду запросять залюбки. Уважні та відповідальні працівники на посадах з такою самою назвою, потрібні для контролю різних процесів на великих підприємствах, тощо. Чимало диспетчерів завжди шукають кол-центри та служби доставки, й це, далеко не повний список використання цієї професії.

Звичайно, цей приклад дуже узагальнений. Але, головна мораль у тому, що тим хто намагається відшукати «місце під сонцем» у жорстокому конкурентному середовищі столичного ринку праці, треба дуже ретельно підходити до пошуків тих занять, які змогли б допомогти шукачу утриматися на шляху, що веде до отримання тієї роботи, на яку він, в решті решт, сподівається.