Ринок електричної енергії на Україні активно функціонує. Якщо говорити про нього в цілому, то можна провести аналогію з газовим ринком, оскільки розподіл тарифів на електроенергію таке ж. Таким чином, зараз українці платять за саму електроенергію, за її транспортування по магістралі і за розподіл. Сучасні тенденції вказують на те, що перша частина оплати повністю йде трейдеру, який, співпрацюючи з декількома ринками, купує електричну енергію, грунтуючись на статистиці її споживання. Зараз можна виділити як мінімум 400 трейдерів, які постачають українцям світло. При цьому конкуренція дійсно велика, оскільки ринок раз у раз скорочує компанії, через що виживають тільки найсильніші.
Детальніше про магістральні мережі
Жителі України отримують електроенергію завдяки магістральних мереж, що позитивно позначається на компанії “Укренерго”. Вона встановлює тарифи на світло і є лідером в цій сфері. Зараз є велика кількість магістралей, які постачають енергію як в населені пункти, так і промисловим компаніям, оскільки для цього необхідні різні шляхи і підходи. Практично в кожному місті існують місцеві мережі, в яких працюють фахівці, які отримують третю частину тарифу. Ці фахівці займаються підключенням, ремонтом і збором оплати.
Коротко про споживачів
Існує ринок електроенергії на Україні не так давно, тому остаточно він ще не встиг сформуватися. Однак це скоріше плюс, ніж мінус, оскільки ще є можливість довести його до досконалості. Три основних споживача електроенергії на даний момент – це електрогенеруючі організації, “Укренерго”, енергопостачальні компанії. Як правило, всі кошти розподіляються саме на ці три сфери. Причому електрогенеруючі компанії працюють на оптовий ринок, а енергопостачальні – на роздрібний, в той час як “Укренерго” співпрацює з усіма сферами.
Для чого необхідний ринок електроенергії
Основна мета цього ринку на Україні – вдосконалення і оптимізація подачі, продажу енергії, поліпшення контролю рахунків та оплати за електроенергію, яка була продана або куплена. Крім цього, ринок розробляє різні вигідні пропозиції для споживачів, займається вдосконаленням нормативно-правової бази, укладає договори як з вітчизняними, так і з закордонними постачальниками.
Виділяють таких учасників українського ринку електроенергії:
- генеруючі компанії;
- постачальники енергії;
- “Енергоринок”;
- “Укрэнерго”.
Кожна компанія має необхідний ліцензуванням, яке дає можливість здійснювати свою діяльність, укладати контракти, функціонувати і розвивати український ринок. Фахівці говорять про те, що сучасні тенденції незабаром приведуть до повного переходу від ринку одного покупця до моделі ринку, яка в першу чергу орієнтована на загальні потреби споживачів, а не на індивідуальний підхід. Це більш актуально і ефективно, в чому незабаром зможуть переконатися багато людей.
Якщо говорити про конкуренцію, то зараз на українському ринку електроенергії діє суто маржинальна політика. Іншими словами, останній трейдер, який задає найбільшу ціну на електроенергію і загальний тренд вартості, в лідерах. Поетом саме на цього постачальника орієнтуються всі інші, через що розцінки на світло, на жаль, продовжують збільшуватися. Можливо, в майбутньому ціна стане більш стабільною. Ця стане можливим після того, як з’являться постійні постачальники.
Детальніше: https://enerhozbuttrans.com.ua/spozhyvachu/informatsiya-dlya-spozhyvacha/.