Страви східної кухні поступово стали для нас звичними, та особливо полюбились серед них саме японські суші. Зараз кожен бажаючий може без проблем замовити суші у Львові додому, але щоб трапеза пройшла за всіма правилами і традиціями, слід хоча б раз відвідати спеціалізований заклад. Звісно, завжди є альтернатива, тож ми розкажемо вам як правильно їсти суші.
5 важливих порад
Споживання суші – це справжній ритуал. Хоч для здійснення його необхідно всього 10-15 хвилин, та екзотична їжа потребує справді індивідуального підходу:
- Суші прийнято подавати маленькими порціями. Їжу занурюють у соус, не поділяючи на частини. Щоб не зіпсувати смак, варто занурювати лише тим боком, де знаходиться риба. Рідини в піалі має бути мінімум, рівно стільки, щоб вона покрила дно.
- Якщо в сеті присутні суші, завернуті в норі, то споживають їх у першу чергу. Справа в тому, що водорості швидко починають контактувати з рисом, тому можуть втратити свій специфічний смак через дуже незначний проміжок часу.
- А як їдять суші? Спочатку їх перевертають на бік, а потім за допомогою китайських паличок, піднімають та занурюють у соус. Суші будуть більш соковитими, якщо тримати їх у рідині близько 5 секунд. Згодом делікатес кладуть до рота не розділяючи на частини.
- Щоб підсилити смак, варто розчинити у соєвому соусі васабі – японський хрін. Його кількість кожен підбирає індивідуально.
- Для чого потрібен імбир? Його часто кладуть безпосередньо на суші, що зовсім неприпустимо. Річ у тім, що імбир подають для того, щоб ви мали змогу освіжити смакові рецептори перед дегустацією нової страви. Таким чином можна спробувати найрізноманітнішу їжу та вірно оцінити її якості.
Використання паличок
Під час споживання суші не користуються виделкою чи ложкою, а обирають – хасі/хаши. Частіш за все паличка має тонкий та товстий кінець. Потовщену частину фіксують між вказівним та великим пальцями, а тримають її фактично великим та безіменним.
Другу паличку фіксують паралельно нижній на відстані в 1,5 см. Її позицію можна прирівняти до тої, в якій знаходиться олівець під час письма. Під час їжі рухомою залишається лише верхня паличка. Всі необхідні дії реалізуються при русі вказівного пальця. За допомогою незначних маніпуляцій палички зводяться та підіймають суші.
Хтось осягнув науку користування паличками після кількох прийомів суші. Комусь знадобилось для цього значно більше часу, проте якщо вам дійсно надто складно впоратися з хасі, то скористайтесь доставкою піци у Львові та візьміть, наприклад, виделку. Звісно, це допустимо, але – моветон, тож часом куди краще споживати суші взагалі без приборів, якщо так буде зручно замовнику.