Перехресне забруднення підчас прибирання – консультує “Мийдодир”

Ви закінчуєте прибирання туалетів в офісній будівлі та прямуєте до кімнати для відпочинку / кухні. Хоча такий шлях може здатися найбільш ефективним, аби перенести інструменти для миття, які ви тільки що використовували з туалету на кухню, не робіть так. Використайте додатковий час для підготовки нових інструментів, це необхідно для запобігання перехресного забруднення.

“Ви не хочете використовувати різні швабри для ванної кімнати та кухні, а це проблема, адже є головною причиною перехресного забруднення”, – говорить представник “Мийдодир” (клінінгова компанія Львів). Саме вони консультуватимуть нас сьогодні.

Перехресне забруднення – це перенесення мікробів і бактерій з одного місця на об’єкті в інше, і це може бути зроблено ненавмисно під час прибирання. Наприклад, котра прибирає, може витерти туалет, на якому живе певний вид вірусу чи бактерій, а потім використовувати той же інструмент для чищення раковини, поширюючи вірус. Або прибиральний може очистити кухонну раковину, забруднену сирим курячим м’ясом, що містить вірус сальмонели, а потім використовувати ту ж тканину, щоб протерти кухонний прилавок. Хоча це може здатися простими помилками, вони можуть призвести до поширення бактерій або сальмонели серед співробітників компанії, які контактують з цими поверхнями протягом дня.

Широкий спектр підприємств, від офісів, ресторанів до лікарень і шкіл, залежить від майстрів з клінінгу, щоб підтримувати об’єкт здоровим для співробітників і клієнтів. Виконавши три кроки, професійні прибиральники можуть забезпечити будівлю не тільки чистою, але і безпекою від забруднювальних речовин.

1. Код кольору та категорія

Розробіть систему, яка допоможе персоналу не забувати змінювати тканини для миття та інструменти, як тільки вони виконають певне завдання. “Мийдодир” пропонує використовувати тканини різних кольорів для чищення різних приміщень. “Ми використовуємо тканини з мікрофібри, які бувають безлічі кольорів”, – говорять вони.

Тканини з мікрофібри й головки швабри бувають як мінімум чотирьох кольорів: червоного, жовтого, синього і зеленого. Імпортер і дистриб’ютор засобів для чищення мікрофібри рекомендує слідувати кольоровій діаграмі Британського інституту науки про очищення, щоб очистити конкретні кімнати та світильники.

  • Червоний колір: санітарні прилади, підлога туалету, туалети та пісуари
  • Жовтий: поверхні туалету, включаючи раковини, дозатори рушників, сушарки для рук, дозатори мила, дверні ручки та стіни
  • Зелений: загальне прибирання їжі та бару в непідготовлених харчових зонах, таких як їдальні
  • Синій: райони з низьким ризиком забруднення, такі як коридори, офіси та кабінети.

Якщо чотирьох кольорів недостатньо, не соромтеся використовувати більше для задоволення потреб вашого об’єкта.

Правильне зберігання інструментів для чищення має вирішальне значення для підтримки поділу, виконаного за допомогою кольорового кодування. Переконайтеся, що шафа спеціаліста з клінінгу добре організована з витратними матеріалами для чищення кожної окремої кімнати, та що вони зберігаються в окремому просторі. “Використання різних швабр для кухні та туалету не розв’язує проблеми перехресного забруднення, якщо кухонна швабра лежить поверх швабри для туалету в шафі”, – говорить “Мийдодир”.

2. Оновіть свої інструменти

На додаток до різноманітних кольорів, тканини з мікрофібри та швабри мають унікальну властивість притягування частинок. Згідно зі звітом про тематичне дослідження, проведене Університетом Штату Массачусетс Лоуелл, штат Массачусетс, мікрофібри мають позитивний заряд, який притягує пил, що має негативний заряд. Після того, як мікрофібри притягують пил, що містить частинки бруду і бактерій, вони щільно тримають ці частинки, протягом довгого часу, щоб вони не поширювалися по кімнаті під час очищення.

Оскільки в Україні не проводять такого роду досліджені, то змушені користуватися іноземними напрацюваннями. Отож, тематичне дослідження, проведене Медичним центром Девіса Каліфорнійського університету в Сакраменто, у співпраці з Агентством з охорони навколишнього середовища США, порівняло культури бактерій, взяті з поверхонь після того, як вони були зібрані традиційною мокрою шваброю і шваброю з мікрофібри. Після вологого очищення звичайною шваброю поверхні показали 30-відсоткове зменшення бактерій. Після очищення шваброю з мікрофібри поверхні показали зниження бактерій на 99%.

Багато клінінгових компаній взагалі відмовляються від традиційних швабр. “У той момент, коли традиційна тканина на швабрі торкається підлоги, вона вже забруднена”, – говорить Том Моррісон, віцепрезидент з маркетингу виробника науково обґрунтованих мийних засобів. “Потім ви кладете його назад у воду, забруднюючи воду і наступну поверхню, яку ви протираєте”.

Ще одним інструментом, який пропонує альтернативу замочування, є система розпилення спеціального розчину для чищення під час прибирання. Потім порохотягом пилососять розчин на підлозі, замість того, щоб протирати його, усуваючи поширення забруднень з підлоги на інших поверхонь за допомогою інструменту для чищення.

3. Очистити зверху вниз

Перехресне забруднення часто починається в місцях з високим рівнем дотиків, таких як дверні ручки, вимикачі та поручні. Підлоги є ще одним джерелом мікробів і бактерій, гравітація тягне мікроби вниз. Навіть якщо ваші руки не торкаються безпосередньо підлоги так часто, як вони торкаються ручки дверей або іншої області з високим рівнем дотику, ви, ймовірно, підіймаєте предмети, які були на підлозі.

Методичний процес очищення найкраще працює, аби не пропустити будь-які ділянки кімнати. Спеціалісти повинні чистити зверху вниз, щоб пил і бруд падали на підлогу і підбиралися під час останнього етапу прибирання. Ось кілька порад для реалізації такої методики:

Спочатку протріть поверхні

Центри з контролю та профілактики захворювань США окреслюють основний метод очищення та дезінфекції, який передбачає перше витирання поверхонь та світильників водою та розчином для очищення. Команда “Мийдодир” дотримується такого підходу. “Як тільки вони входять в кімнату, команда спеціалістів надягають одноразові рукавички, обприскують всі поверхні, а потім протирають їх”.

Дезінфікуйте вдруге

Далі розпорошуйте дезінфекційний засіб на ділянки, які потребують дезінфекції, і дайте йому попрацювати 5-10 хвилин, перш ніж витирати.

Займіться підлогою в останню чергу

Шваброю до підлоги починайте працювати з найдальшої внутрішньої точки кімнати та до дверей, так щоб ви не загнали себе в куток. “Ми користуємось шваброю для підлоги в останню чергу, і коли виходимо, викидаємо рукавички. Для кожної кімнати окремі рукавички.”.

Остання порада

Якщо можливо, “Мийдодир” призначає одну людину для прибирання тільки ванної кімнати. “Призначення очищувачів для конкретних приміщень робить перехресне забруднення ще менш імовірним”. Вона пояснює, що очищувачі можуть переносити бактерії й мікроби не тільки на своїх інструментах, але і на одязі та руках. Обмеження одного очищувача до туалету є ефективним методом, щоб тримати туалетні мікроби якомога далі від інших зон приміщення.

Якщо Вас цікавить:

Звертайтесь до нас, з радістю допоможемо. Звичайно з дотриманням усіх методик та вище перелічених концепцій. З повагою, клінінг компанія “Myidodyr”.