Інвестиційна діяльність в Україні в умовах війни

ddccfdecfcef

Все це є викликами для інвестиційної діяльності як і в Україні, так і в світі.

 ЯКІ ФАКТОРИ Є ЗАПОРУКОЮ СТАБІЛЬНОСТІ БІЗНЕСУ В ЧАС ВІЙНИ?

Ключовими факторами стабільності ведення бізнесу в несприятливих умовах є наявність “фінансової подушки” обігових коштів та відсутність прив’язаності до місцезнаходження. “Фінансова подушка”, яка має бути у кожного підприємства, повинна забезпечувати продовження ведення бізнесу, навіть тоді, коли потрібно змінити його місцезнаходження та перенести виробничі потужності, працівників та інше, хоча б на пів року вперед. Тому, важливо мати грошові кошти, які зможуть тримати бізнес “на плаву” до моменту його стабілізації та отримання доходів. Як показала практика, підприємства, які “прив’язані” до свого місцезнаходження, майже не спроможні перенести свій бізнес в більш безпечне місце та ризикують його або втратити, або понести збитки, які будуть дорого їм коштувати. Важливою складовою підтримки бізнесу в умовах військового стану є заходи, які проводяться державою. Державні та донорські програми, приватні ініціативи підтримки підприємців – усе це покликано зберегти ведення бізнесу у сучасних реаліях війни. Щодо основних державних програм, можемо навести такий перелік: програми для отримання гранту від держави на розвиток бізнесу, кредитування підприємства за програмою “5-7-9%”, звільнення від сплати єдиного податку платників 1 та 2 груп до припинення/скасування воєнного стану, єдиний податок в 2% без ПДВ для бізнесу з оборотом до 10 млрд. грн., програма з переміщення бізнесу у безпечні регіони для продовження повноцінної роботи та інші програми. Якщо говорити про залучення інвесторів у бізнес, варто зазначити, що привабливість України для внутрішніх так і зовнішніх інвесторів значно зменшилась. Це спричинено ризиком пошкодження підприємств або їх знищенням, погіршенням економічної ситуації та іншими чинниками, спричиненими війною.

ЩО РОБИТИ ЩОБ ЗБЕРЕГТИ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ БІЗНЕСУ?

Насамперед, варто інформувати своїх інвесторів про стан справ підприємства, надавати їм інформацію щодо проєктів, які здійснюються зараз, так і тих, котрі Ви плануєте здійснювати та представити перспективи, які Ви очікуєте отримати від реалізації цих проєктів. При цьому варто оцінити всі ризики, які можуть виникнути при їх реалізації та скласти план для їх подолання, враховуючи всі форс-мажорні ситуації в умовах війни. Складіть та продемонструйте доповідь чи презентацію щодо Ваших дій з початком війни, як Ви боролись із негативними наслідками та як Вам вдалось стабілізувати ситуацію та продовжити ведення бізнесу. Інвесторам важливо бачити результати подолання негативних наслідків, відновлення ведення бізнесу та отримання прибутків від нього, оскільки їм важливо знати, що їх інвестиції “не прогоріли” та знаходяться у надійних руках. Це стосується як і інвесторів з якими Ви співпрацюєте, так і нових інвесторів, з якими Ви плануєте співпрацювати.

ЯК ЗАЛУЧИТИ ІНВЕСТИЦІЇ?

Якщо Ви шукаєте спосіб для залучення інвестицій на відбудову чи розвиток свого бізнесу, вам слід звернути увагу на такий інструмент залучення капіталу як корпоративний інвестиційний фонд (КІФ, корпоративний фонд). Більше про переваги та можливості корпоративних фондів на сайті Itandem.com.ua

Подолання небезпечних ризиків, збереження Ваших активів та їх примноження, можна довірити компаніям з управління активами, які мають в штаті досвідчених фахівців зі спеціальними знаннями та навичками, які здатні надати Вам професійні поради для успішного ведення бізнесу. Достатньо скористатись формою та залишити заявку на консультацію і гарантовано отримаєте не лише відповіді на питання як залучити кошти інвесторів через КІФ, а й поради щодо удосконалення бізнес-процесів та ефективного розподілу фінансових потоків.

Війна скоро закінчиться перемогою України і настане час великої відбудови. І до нього треба вже готуватись, якщо ваш бізнес потребує залучення інвестицій.

Автор: Яна Твардовська