Що означає нова заява Зеленського про терміни завершення війни: коли та чому це станеться

dcdbdabfc

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна перед досягненням мирної угоди з РФ має повернути захоплені території. І це може статися протягом наступних 3-6 тижнів. Про це повідомив голова Комітету збройних сил Палати представників США Адам Сміта за підсумками зустрічі із главою Української Держави. Як оцінюєте цю заяву? Які перспективи досягнення мирних угод? Видання “Коментарі” із цими питаннями звернулося до експертів.

Звільнення всієї України – це лише питання часу Голова Інституту публічної політики та консалтингу (ІНПОЛІТ), політичний консультант Сергій Биков розмірковує так:

“Президент України як лідер будь-якої країни, що воює, має ставити амбітні цілі. Звільнення всієї України від окупантів за місяць – півтора – це дуже амбітна мета, яку військові мають здійснити. Як говорив Ейзенхауер: “плани – ніщо, а планування – все”, тому й терміни виконання цієї амбітної мети не такі важливі. Найголовніше, що ми її досягнемо. А за 6 тижнів чи за 8 – не так вже й важливо зі стратегічного погляду”.

Далі, продовжує експерт, розпочнеться переговорний процес щодо досягнення миру та гарантій безпеки для України.

“Війна – це насамперед мистецтво керувати ворогом. І Збройні Сили України за допомогою західної зброї поставлять російських окупантів у зручну переговорну позицію, – упевнений Сергій Биков. – З кожним днем збільшується постачання західної зброї, наша армія ефективно її застосовує (чого варте ювелірне виведення з ладу херсонських мостів). Навіть найпотужніша і боєздатна армія втрачає свої можливості, якщо обрізати ланцюги постачання. Без палива та боєприпасів навіть танкова армія затихне, а танкісти покинуть техніку або здадуться в полон. Тому звільнення всієї України – це лише питання часу”.

Восени очікується і пік бойових дій, і пік газового шантажу з боку Росії Політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький зазначає, що дати завершення війни останні п’ять місяців називаються різні. Що нами, що російською стороною.

“Це – питання мотивації, питання того, що треба описувати якісь осяжні перспективи. Сказати зараз, що війна може завершитися за півроку-рік – це довго. А говорити про три-шість тижнів – інша справа, – пояснює він. – І таке каже не лише Зеленський. Багато хто розуміє, що до зими треба закінчувати активну фазу бойових дій”.

Судячи з усього, апофеоз того, що відбувається, очікується восени, вважає Олексій Голобуцький.

Саме тоді, продовжує він, можливі і пік бойових дій (закріплення військ на певних етапах), і пік газового шантажу з боку Росії. Також буде зрозуміло, чи працює “зернова угода”.

“Сукупність даних факторів і того, як вони розвиватимуться, може підштовхнути сторони розпочати до зими мирні переговори, – прогнозує експерт. – Думаю, максимум, на що ми можемо розраховувати на той час – не дати ворогові захопити частину Донецької області (близько половини), що залишилася під нашим контролем, а самим просунутися у Херсонській та Запорізькій областях. Що ми вже бачимо тим самим методичним знищенням Антонівського мосту у районі тимчасово окупованого Херсону”.

Читайте також на порталі “Коментарі” — чи наважиться Росія визнати Україну “терористичною державою”: до чого це призведе.