Сьогодні, 6 вересня, має бути представлена доповідь МАГАТЕ за результатами місії на Запорізьку АЕС. Тему російського ядерного шантажу на ЗАЕС порушили напередодні президенти України Володимир Зеленський та Франції Еммануель Макрон, які поспілкувалися по телефону. Міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що через нові обстріли станції з боку російських військових відключилася остання лінія, що з’єднувала ЗАЕС з енергосистемою України. Як ситуація може розвиватись далі? Чому світ не запроваджує відповідні санкції проти Росії – за ядерний тероризм? Видання “Коментарі” із цими питаннями звернулося до експертів.
Оточення ЗСУ росіян на півдні може сприяти тому, що вони самі відступлять Політичний та економічний експерт, голова благодійного фонду “Нова дорога” Валерій Клочок розмірковує так:
На думку експерта, покладати сподіваня на те, що звіт МАГАТЕ або присутність її співробітників на станції якимось чином сприятиме демілітаризації ЗАЕС, не доводиться.
Валерій Клочок упевнений, що виключно військовий тиск з боку ЗСУ, знищення, оточення російських військ на півдні України сприяє тому, що вони самі відступлять. У тому числі з території Енергодару та ЗАЕС.
Місія МАГАТЕ могла б тимчасово виконувати роль своєрідного посередника Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін вважає, що одна з причин, чому не запроваджуються додаткові санкції щодо РФ за той же ядерний тероризм – це бажання міжнародної спільноти не втратити можливості хоч якогось впливу на ситуацію.
На думку Олексія Якубіна, ключовим є формування на ЗАЕС постійно діючої місії МАГАТЕ, яка б не дозволяла РФ провести абсолютну окупацію станції.
Читайте також на порталі “Коментарі” — Путін збирається на Донбас: Пєсков розповів, коли це може статися.