Попри війну, тендери окремих державних установ викликають сумніви щодо доцільності та прозорості їх проведення. Так, “Житомирська політехніка” під керівництвом ректора зі “Слуги народу” Віктора Євдокімова за послуги з охорони віддала майже 3,5 млн грн фірмам зі 100-гривневим статутним капіталом. Про це свідчать дані порталів “Проззоро” та порталу “Сlarity-project Інфо”.
Тож, ТОВ “БЕРКУТ-2012” і ТОВ “СКОРПІОН-БЕЗПЕКА”, зареєстровані у м.Житомирі в одній і тій самій квартирі (вул. Вокзальна, будинок 8, квартира 87). Обидві компанії належать одному власнику — Нестеренку Миколі Юхимовичу, мають статутний капітал у розмірі 100 грн та обидві разом беруть участь у тендерах Державного університету “Житомирська політехніка”, створюючи таким чином видиму нібито конкуренцію.
Перемогу по черзі віддають, то одній компанії, то іншій, викидаючи з тендерів інших учасників, що пропонують нижчі ціни.
Так, на початку року “Житомирська політехніка” провела тендер на охоронні послуги вартістю понад 1,6 млн грн. Компанія-учасник “Крамолі” надала найменшу цінову пропозицію — 1 114 272 грн, в той час, як пропозиція від “БЕРКУТ-2012” становила майже 1,3 млн грн, що не завадило останній перемогти. Послуги з охорони постачальник мав розпочати надавати у лютому і продовжувати до кінця поточного року.
Разом з тим, у лютому 2022 Політехніка оголосила ще один тендер на послуги з охорони — на майже 200 тис. грн. Послугу виконавець мав надавати протягом лютого-березня. І цей підряд без навіть мінімального пониження очікуваної вартості віддали ТОВ “СКОРПІОН-БЕЗПЕКА”.
Тож виходить, що одну й ту саму послугу дві пов’язані компанії надають університету в один і той самий період.
Загалом, за даними порталу “Сlarity-project.Інфо”, “БЕРКУТ -2012” освоїв на Державному університеті “Житомирська політехніка” 3,16 млн бюджетних гривень, а “СКОРПІОН-БЕЗПЕКА” — ще понад 330 тис.грн.
Зауважимо, що ректор “Житомирської політехніки” Віктор Євдокімов одночасно є головою фракції “Слуг народу” в Житомирській міськраді та екс-кандидатом у мери міста від Зе-команди. Окрім того, відомо, що це не вперше, коли до тендерів очолюваного ним університету виникають питання й підозри в корупції. До 2018 року Євдокімов був служителем церкви Московського патріархату, а за п’ять місяців до того, як “перефарбуватися” у “Слугу народу” очолював житомирський партійний осередок “Наш край”.
Нагадаємо, наприкінці минулого року заступник Євдокімова — один з проректорів Житомирської політехніки — засвітився на придбанні одеської нерухомості вартістю 1,7 млн грн, попри відсутність таких сум в декларації про доходи.