США хочуть бачити відкритість України до переговорів із РФ: про що говорить новий вкид у ЗМІ

edaeceabfbbcce

Адміністрація президента США Джо Байдена приватно просить лідерів України продемонструвати відкритість до переговорів із Росією. У матеріалі Washington Post наголошується, що ці прохання мотивовані не тим, щоби підштовхнути Київ сісти за стіл переговорів з Москвою. Мовляв, так американська влада намагається забезпечити уряду України підтримку з боку інших країн, стурбованих принциповою відмовою Зеленського спілкуватися з Путіним. Про що свідчить поява цієї статті? Яку відвертість хочуть від України? Які шанси на переговори Києва та Москви, РФ та Заходу? Портал “Коментарі” із цими питаннями звернувся до експертів.

Україна – за дипломатію та переговори і готова до них одразу після того, як останній рашистський солдат забереться з нашої території Екс-дипломат, політичний експерт, заступник командира роти добровольчого формування Бориспільської місцевої територіальної громади №1 Вадим Трюхан пояснює:

“Нічого дивного у появі в американських ЗМІ такого наративу немає. Адже на Заході вистачає охочих якнайшвидше закінчити війну. Так було завжди. І так буде, доки Україна не переможе нацистську Росію. Чи варто Україні якось реагувати на такі заклики? Офіційно ні. Адже це не офіційна позиція, озвучена кимось із представників Білого дому. Більше того, з’явилася ця публікація одразу після історичного, як його назвали у Києві, неанонсованого візиту радника з національної безпеки США Джейка Саллівана. Швидше за все, деяким із недоброзичливців Адміністрації Байдена напередодні виборів до Конгресу хочеться змастити позитивне враження від цього візиту в очах американських виборців. Тим більше, що, за останніми опитуваннями, близько 73% американців підтримують необхідність надання військової допомоги Україні”.

У той же час, продовжує експерт, команда Зеленського давно вже навчилася знаходити найбільш оптимальний формат відповіді на такі закиди.

“Для цього є цілий штат комунікаторів – від Подоляка до Арестовича. А послання авторам цього закидання має бути простим, вважає Вадим Трюхан. Суть його зводиться до двох постулатів. Перший. Україна – за дипломатію та переговори. І готова до них одразу після того, як останній рашистський солдат забереться з нашої території. Другий. Якщо Захід зацікавлений на початку переговорів про поствоєнний світ, справедливий і демократичний, він має, нарешті, включитися на повну – і допомогти Україні вигнати з нашої території загарбників. Системи ППО/ПРО, сучасна бронетехніка, у тому числі танки, військові літаки та безпілотники різних систем – це те, що наближає початок переговорів”.

При цьому, зазначає експерт, слід виходити з того, що у Вільному світі не знайдеться відповідального політика, який наважиться публічно закликати Україну зупинити опір і здати свої території своїх людей рашистам, чого добивається військовий злочинець №1 у світі – Путін.

Завжди є прошарок нереалістичних людей, які вірять у чудеса, в переговори з Гітлером, з Путіним Заступник гендиректора телеканалу ATR, журналіст Айдер Муждабаєв наголошує, що в Адміністрації Байдена – різні погляди на те, що відбувається в Україні. Однак усі, на його думку, розуміють, чому Зеленський відмовився від переговорів із Путіним.

“Незважаючи на попередження, що це поставить хрест навіть на гіпотетичних переговорах, росіяни провели псевдореферендуми, а потім ще й на своєму фейковому законодавчому рівні затвердили нові анексії чотирьох українських областей. Про що розмовляти з окупантами? Днями Зеленський знову наголосив – якщо гіпотетично уявити, що росіяни виведуть війська з усієї території України, визнають свою провину та почнуть виплачувати репарації – тоді й буде, про що поговорити. Ну а в американській пресі періодично виходять дивні тексти, як той, що зараз у Washington Post. Навряд це якось вплине на ситуацію. Завжди є прошарок нереалістичних людей, які вірять у чудеса, у переговори з Гітлером, з Путіним. І вони періодично просувають свою думку, цілком можливо, при спонсоруванні росіянами”, – пояснює експерт.

Але, продовжує він, усі плани поговорити, домовитися з Путіним не збудуться через ту просту причину, що він сам не дасть їм реалізуватися.

“Може хоч сто статей подібного плану вийти у Washington Post чи The New York Times, це нічого не дасть. Путін не осудний. Недоговороспроможний. Це зрозуміла вже навіть французька та німецька влада, яка раніше намагалася качати тему переговорів, – акцентує Айдер Муждабаєв. – Західні “ліваки”, як і ультраправі, зрозуміло, стоятимуть до кінця за Путіна. Як свого часу деякі з них стояли за Гітлера. Все для того, щоб зберегти свій рейтинг. Але у цій війні не може бути компромісів. Тому що вона – смертельна проти всіх західних цінностей, разом узятих. І якщо в Україні переможе вісь зла, яку зараз представляє Росія, Білорусь, Іран, Північна Корея, то посиплеться весь світ. Китай нападе на Тайвань, спалахне Близький Схід, а запалає і Європа. Весь світ звалиться”.

Отже, резюмує експерт, є надія, що і в Адміністрації Байдена, і в європейських країнах візьме гору реалістичний підхід.

“І Путін цьому допоможе, – упевнений він. – Тому що у відповідь на кожну спробу з ним домовитися, він чинить чергове безумство. Не дарма Байден із ним уже не розмовляє і не збирається. Схоже, він раніше під час попередніх особистих зустрічей і телефонних розмов не раз попереджав Путіна, щоб той не надумав атакувати Україну. А той плюнув йому в обличчя. І йому, і Америці, і всьому демократичному світу”.

Ми прямо зараз стаємо свідками перетворення Росії на європейський аналог ІДІЛу Економіст, громадсько-політичний діяч Олександр Гаврутенко впевнений, що переговорів із тією Росією, якою вона стала за Путіна, бути не може.

“Найближчий мені фронт – ідеологічний, де значущі події відбуваються один раз на кілька десятиліть, а їхній вплив глобальний і надиісторичний. Останнім часом у Європі, у світі зріє ідея необхідність визнання Росії країною-терористом. Деякі країни, найбільш прозорливі через свою безпосередню близькість до агресора, це вже зробили, і тим самим, сподіваюся, започаткували повне вилучення держави-білої гарячки з глобальних цивілізованих процесів”, – наголошує експерт.

У той же час, продовжує він, наче на підтвердження правильності цієї ідеї, російське керівництво цього тижня чіткіше сортувало на низці публічних виступів і свій новий ідеологічний курс. Де цілі існування російської держави – над забезпеченні процвітання своїх громадян, а “історичної боротьби з підступами і підступністю міфічного заходу”.

“Оскільки ця боротьба в них зумовлена метафізичними ідеями про свою духовну перевагу над сатаністським заходом, то ми зараз стаємо свідками перетворення Росії на європейський аналог ІДІЛу, на середньовічний православний халіфат. І якщо для цивілізованих країн ці ідеологічні зрушення загрожують лише необхідністю надійнішої військової оборони, то для росіян – це надзвичайно погана новина, особливо для тих, хто ще зберіг залишки розсудливості”, – констатує Олександр Гаврутенко.

Читайте на порталі “Коментарі” — Лукашенко отримав чергове попередження за допомогу Путіну: як Україна та Захід можуть покарати Білорусь.