Джонсон зробив шокуючі заяви – як поводилися союзники в перші дні вторгнення РФ в Україну

daaceacabe

Колишній прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон стверджує, що в столиці Франції до останнього не вірили в те, що Росія піде на повномасштабне вторгнення, а в уряді Олафа Шольца на певному етапі вважали за краще, якщо Україна швидко впаде. В Італії взагалі ухилялися від жорсткої позиції щодо Москви. Як передає видання “Коментарі”, про це колишній глава уряду Великобританії заявив в інтерв’ю партнерській гілці CNN у Португалії.

Борис Джонсон визнав, що перед 24 лютого, коли й відбулося повномасштабне вторгнення російських військ до України, серед європейських країн не було єдиної позиції щодо підтримки Києва. Настрої в європейських столицях були різними.

“Все це було величезним шоком… Ми могли бачити, що російські БТГ накопичуються, але різні країни мали різну думку щодо перспектив. На певному етапі німецька позиція полягала в тому, що якщо це станеться — це буде катастрофа, але тоді було б краще, щоб все швидко закінчилося і Україна впала”, — сказав Джонсон, додавши, що, зайнявши таку позицію, Берлін турбувався про власну економіці.
“Я не міг підтримати цю точку зору, я вважав, що це катастрофічний підхід. Але я можу зрозуміти, чому вони міркували так, як міркували”, — зізнався Джонсон.

За його словами, президент Франції також до останнього відмовлявся вірити, що Кремль зважиться на повномасштабне вторгнення в Україну. Еммануель Макрон не хотів у це вірити.

Борис Джонсон також негативно висловився про вихід Риму до загрози нападу РФ на Україну. За його словами, в уряді Маріо Драгі якийсь час говорили, що не можуть підтримати позицію Лондона про те, що потрібно реагувати жорстко. Далася взнаки така ж ситуація, як і в Берліні – велика залежність від російських енергоносіїв.

Джонсон вважає, що після 24 лютого навіть ті, хто сумнівався, перестали це робити і зайняли ясну і чітку позицію.

“Німці, французи, італійці, Джо Байден – усі побачили, що варіантів просто немає. Тому що із цією людиною (Путіним) не можна вести переговори. Це ключовий момент”, — зазначив Джонсон.

Читайте також на порталі “Коментарі” — протести у Вірменії перед самітом ОДКБ із антиросійськими гаслами: про що говорить те, що відбувається.