Міфи та правда про банківські депозити

Депозити – це надійний інструмент інвестування для жителів України. Прибутковість коливається в значних межах, але дохід гарантовано отримаєте, відсотки стабільні. Статистичні дані говорять, що 79 % українців мають заощадження, 58 % з них – на депозитних рахунках. Середній вклад – 35000 гривень, приблизно половина коштів у вкладників в національній валюті, стільки ж в доларах чи євро. З вкладами пов’язано досить багато міфів, в них варто розібратись, перш ніж вирішите відкрити депозит в Банку Львів.

Міф №1: Падіння ставок – неможливо знайти вигідні умови

Це дійсно так, особливо у 2019 році дуже помітно обвалились ставки за гривневими та валютними депозитами навіть у великих банках. Але причина того – не змова українських фінустанов, є цілком зрозумілі обставини такої ситуації, а саме:

  • динаміка облікової ставки НБУ;
  • ліквідність банківської системи;
  • потреби банків стосовно кредитних ресурсів.

Стосовно облікової ставки спостерігається її планомірне зменшення. Тому немає нічого дивного, що банки і надалі знижуватимуть вартість залучених коштів, адже вони, в першу чергу, орієнтуються на попит серед населення. Головна помилка, яку в цьому випадку можна зробити, – це залишити кошти під подушкою чи в скляній банці.

Міф №2: Недостатньо гарантій

До 24 лютого гарантувалось відшкодування в розмірі 200000 гривень на 1 депозит. Ця гранична сума не змінювалась з 2012 року. Покриття в заявлених розмірах гарантувало б відшкодування 98 % вкладників, а щодо суми, то повну компенсацію отримали б лише 45 % вкладників. Після повномасштабного вторгнення для утримання коштів в банківській системі держава гарантувала відшкодування 100 % суми депозиту, незалежно від об’єму коштів на ньому.

Міф №3: Податки на дохід за депозитом – клопітно та невигідно

3 2014 року запроваджено податок на відсотки за депозитами. Ставка становить 18 + 1,5 % військового збору. Ця умова не робить ринок депозитних послуг менш привабливим чи стабільним. При тому, що окремі законотворці намагались просувати ідею скасування такого податку, насправді ніяких клопотів зі сплатою користувачі не мають. Все, що стосується процедури сплати податку, бере на себе банк, а також надає клієнтам необхідні інструменти для розрахунку дохідності з вирахуванням податку.

Міф №4: Непрозорі умови та жорсткий фінансовий моніторинг

На сьогодні встановлено жорсткіші межі проведення фінансового моніторингу, що збільшило кількість операцій, які підлягають контролю. Багато хто хвилюється, що ті чи інші операції можуть заморозитись, і люди втратять доступ до коштів. Але це не так. Порогова сума, що підлягає моніторингу, зросла зі 150 до 400 тисяч, тобто насправді операції зараз проводити ще простіше.

Є певні побоювання стосовно підступу в умовах договору. Вирішується це досить просто – уважно читайте умови, і жодних сюрпризів не виникне. Якщо щось в умовах депозитного договору не влаштовує – можете обрати іншу фінустанову.

Джерело: Сайт www.banklviv.com