В останні кілька десятиліть фахівці почали відзначати той факт, що серцево-судинні захворювання почали стрімко “молодіти”. І якщо раніше при згадці інфаркту чи інсульту в голові проносилися думки про людей похилого віку, то сьогодні справи йдуть інакше.
На думку авторитетних експертів, сучасна молодь воліє вести нездоровий спосіб життя та погано стежить за станом свого здоров’я. Це, в тому числі, може призводити до проблем із серцево-судинною системою і не тільки.
Так, експерти вважають, що саме нездорове та незбалансоване харчування є одним із головних факторів, що впливає на виникнення інфаркту серед молодих людей сьогодні. Фахівці встановили, що калорійна та неякісна їжа, зокрема фастфуд, сильно підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Дієтологи радять обмежити споживання нездорової їжі та як профілактику утворення атеросклерозу дотримуватися середземноморської дієти.
Крім цього, сприяють розвитку інфаркту в молодому віці такі фактори, як хронічна перевтома, порушення сну, неповноцінний відпочинок та малорухливий спосіб життя. Кардіологи зазначають, що молоді люди часто проводять ночі за грою в комп’ютер чи на вечірках, що згодом значно “підкошує” стан їхнього організму.
“Варто розуміти, що саме в темний час доби відбувається вироблення поганого холестерину, який якраз і може стати основною причиною появи атеросклерозу”, — попереджають фахівці.
Інфаркт — це омертвіння органу або тканини внаслідок гострої нестачі кровопостачання. Причини інфаркту: тромбоз, емболія, тривалий спазм артерій та функціональна перенапруга органу в умовах гіпоксії. Симптоми інфаркту: біль чи неприємні відчуття в середині грудної клітки, а також у руках, лівому плечі, ліктях, щелепі чи спині. У деяких випадках, наприклад, при інфаркті міокарда, біль може бути відсутня.
Раніше “Коментарі” писали про те, що вчені розповіли, як можна визначити наближення смерті по очах. Вчені провели нове масштабне дослідження і поділилися з широким загалом його результатами, які, відверто кажучи, шокують.
Читайте також: Важливо: лікарі розповіли про небезпеку аспірину. У зимовий період ми, як правило, починаємо більше хворіти. Багато хто намагається лікувати сезонні захворювання на аспірин, проте це не найкраща витівка.