У Генштабі озвучили кількість військових, які пройшли вишколи за кордоном

cdcaefaffddbce

Де і як проходили навчання військові Збройних сил України (ЗСУ) розповів заступник начальник Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ бригадний генерал Олексій Громов в ефірі Телемарафону, пишуть “Коментарі”.

“Зараз триває підготовка фахівців для використання іноземних зразків озброєння та військової техніки, які надходять в рамках технічної допомоги. За рік підготовлено майже 10 тис. у 17 країнах”, — сказав Громов.

Як розповідає генерал, за кордоном також проводиться підготовка таких вузьких спеціалістів, як сапери, бойові медики, авіаційні та артилерійські навідники, водолази, розвідники тощо.

До слова, Пентагон розглядає можливість навчання українських військових експлуатації системи протиракетної оборони Patriot на військовій базі в Сполучених Штатах. Ймовірно, тренування проходитимуть у штаті Оклахома, оскільки там велика кількість інструкторів та комплексних тренажерів. Та й більшість країн Євросоюзу готові зайнятися навчанням українських військових. 24 держави ЄС надали понад 100 пропозицій щодо такого навчання. І адміністрація президента США Джо Байдена також розглядає можливість значного розширення процесу підготовки українських військових.

Як писали “Коментарі”, ще влітку в США заявили, що українські військові завершили навчання керування РСЗВ HIMARS, тож очікуються постачання. Також на порталі “Коментарі” йшлося, що  Україна здатна самотужки покрити лише 50% своїх потреб, тому дуже залежна від міжнародної донорської допомоги. Її очікують отримати і в 2023. Так, Рада ЄС погодила новий механізм допомоги Україні на рік, що розпочався, на 18 млрд євро. Крім того, Конгрес США підтримав надання близько 45 млрд доларів екстреної допомоги Києву в різних формах, передусім для потреб оборони. На думку колишнього міністра економіки Віктора Суслова, обсяги заявленої допомоги від наших західних партнерів фактично повністю можуть покрити витрати українського бюджету в наступному році.