Як війна зробила українців енергоощадливими, – опитування

dadebddcb

Задля економії електроенергії кожен другий житель України став принаймні частіше вимикати світло, пишуть “Коментарі” з посиланням на репрезентативне дослідження Active Group.

Майже 60% респондентів сказали, що постійно вимикають світло там, де воно не потрібно, а майже 20% планують це робити. Замінили лампи на енергоощадні 40% опитаних, економлять теплу воду 28,7%, економлять електроенергію іншими способами 26,7%, заклеїли вікна 26%, економлять холодну воду 21,8%, зробили ремонт для збереження тепла в помешканні 17,6%, встановили всі прилади обліку 13,2%, встановили більш економні побутові прилади 10,5%, обладнали квартири новим обладнанням 9,3%, поставили терморегулятор на опалення 5,4%. Інших заходів з енергоощадження дотримуються 12,5%, а планують дотримуватися 22,8%.

За даними опитування, проведеного дослідницькою компанією Active Group та презентоване на конференції в Українському Кризовому медіа-центрі 26 січня.

Також переважна більшість українців — 72,5% звертають вони увагу на клас енергоефективності при купівлі електроприладів. І лише 9,3%, взагалі, не знають, що таке клас енергоефективності електроприладів.

Третина опитаних збираються придбати або вже придбали альтернативні джерела енергії. Найбільше заважає купувати альтернативні джерела  енергії висока їхня вартість – про це сказали 86% українців.

Що ж до зайвих витрат електроенергії, то люди найчастіше зізнавались у тому, що залишають зарядні пристрої у розетці після їх використання – 33,5%. Також опитані залишають електроприлади в режимі очікування, не вимикаючи – 23,2%, гріють в чайнику більше води, ніж потрібно – 21,6%, не завжди повністю завантажують пральну чи посудомийну машину – 16,9%, обирають у пральній машині більш високотемпературний режим – 7,4%, вмикають опалення сильніше, ніж потрібно – 7.

Читайте також на порталі “Коментарі” — яким українці бачать своє майбутнє через десять років. Результати опитування КМІС.