Кожен третій український біженець почувається частиною суспільства в країні, що приймає, але стільки ж хотіли б повернутися додому. Про це свідчать дані опитування Агентства ЄС з основних прав (FRA), пише видання “Коментарі”, з посиланням на Politico.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,
щоб першими дізнатися про найважливіші події!
14 685 українських біженців, які проживають у десяти країнах ЄС (Болгарії, Чехії, Естонії, Німеччини, Угорщини, Італії, Польщі, Румунії, Словаччини та Іспанії), відповіли на онлайн-опитування агентства у період з серпня до вересня 2022 року.
Незважаючи на те, що майже половина опитаних заявили, що почуваються пригніченими, 61 відсоток опитаних сказали, що з моменту прибуття до країни, що приймає, вони з оптимізмом дивляться в майбутнє.
Однак лише третина респондентів має оплачувану роботу, 79 відсотків заявили, що стикаються із фінансовими труднощами.
Мова є основною перешкодою отримання роботи. Чверть опитаних заявили, що не володіють мовою країни, де зараз живуть, а 41 відсоток сказали, що володіють, але погано.
Читайте також на порталі “Коментарі” – чому у Путіна з’явилися страхи щодо розпаду РФ – як прискорити перемогу над агресором. Експерти детально розібрали ситуацію в інтерв’ю ексклюзивному нашому виданню.
Також видання “Коментарі” повідомляло – чому йде нагнітання навколо Молдови: що там може статися і як це торкнеться України.