Усю зиму російські війська намагалися досягти свого в боях за Бахмут. Незважаючи на величезні втрати, Кремль продовжував наполягати на тому, що місто-фортеця має бути взяте. Наразі ж агресор кинув усі сили та засоби, щоб продавити оборону ЗСУ, перерізати основні транспортні артерії постачання сил оборони української армії. Чи справді у росіян зараз з’явилася реальна можливість захопити місто і чому, незважаючи на шквальні штурмові атаки, ЗСУ все одно варто спробувати утримати місто під контролем? У цьому питанні видання “Коментарі” розбиралося, зібравши думки експертів.
Росіяни намагаються перерізати основні траси, які ведуть до міста Повне оточення та захоплення Бахмута – такий сценарій уже малюють російські пропагандисти, але по факту нічого такого найближчим часом статися не може. У цьому впевнений військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко. Свою думку він висловив в ефірі загальнонаціонального телемарафону.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,
щоб першими дізнатися про найважливіші події!
Експерт погодився з тією інформацією, яка подається у зведеннях розвідок, а також Генштабом ЗСУ про величезний ресурс військових та техніки, які Кремль покинув і продовжує кидати на захоплення Бахмута. Наразі мета № 1 окупантів – “перерізати логістичні артерії”. Йдеться про траси 05-04 та 05-06, через які відбувається матеріально-технічне забезпечення українських підрозділів у Бахмуті.
Обстановка біля Бахмута на Донеччині дуже важка, особливо в останні два тижні Наприкінці минулого тижня з’явилася інформація від Інституту вивчення війни про те, що ЗСУ можуть частково вийти із Бахмута. При цьому полковник ЗСУ у запасі військовий льотчик-інструктор Роман Світан вважає, що незважаючи на приголомшливий тиск з боку супротивника ЗСУ, варто спробувати втримати контроль над містом. Свою позицію військовий пояснив у інтерв’ю УНІАН.
За словами Світана, росіяни посилили “вагнерівців” лінійними частинами, перекинули з інших напрямків певну артилерію. Більш потужно почала бити авіація.
Він припустив, що якщо Генштаб і ухвалить рішення про вихід ЗСУ з Бахмута, то буде поставлене завдання закріпитися в районі Годинника Яру, але все залежатиме від оперативної обстановки.
Роман Світан зазначив, що у будь-якій війні головне – це завдати максимум втрат противнику і поблизу Бахмута ЗСУ це завдання вже виконали максимально. Таких втрат у росіян не було на жодному з напрямків.
Читайте також на порталі “Коментарі” — чи реально Rheinmetall побудувати завод зброї в Україні – про що говорить реакція Москви.