Москва може використати вбивство “військового кореспондента” Владлена Татарського для посилення цензури у російському суспільстві.
Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
“Російські чиновники, можливо, мають намір використати вбивство Фоміна (псевдонім Владлен Татарський) для самоцензури наростаючого громадянського суспільства, яке ставить під сумнів хід війни у ґратах. Вбивство вже посилює розкол у російському просторі блогерів, що зрештою може бути вигідним зусиллям Кремля щодо консолідації контролю над інформаційним простором”, — пишуть у звіті.
Повідомляється, що раніше в барах Санкт-Петербурга та Москви ФСБ посилили контррозвідувальні заходи і мали придушувати поширення проукраїнської ідеології, за наказом путіна. Можливо, це вбивство відобразить бажання відвідувати подібні заходи: “Ця атака також може бути спробою залякати інших блогерів, пов’язаних з Вагнером”.
Відомі російські міліблогери викрили молодшого блогера, який публікувався під ніком MoscowCalling і “пожартував, що жінкою, причетною до вбивства Фоміна, була Дугіна”.
Інші військові блогери стверджували, що ексбоєць “ДНР” Андрій Куршин звинувачував росію у військових злочинах в Україні, саме в MoscowCalling, перебуваючи в Москві.
“Мілблогери стверджували, що російська поліція та ФСБ не змогли перешкодити мілблогерам, таким як Куршин, сприяти антиурядовим настроям в Інтернеті, тим самим дозволяючи українській розвідці влаштовувати атаки в росії. Мілблогери також закликали до арештів та страт інших мілблогерів, які висловлювали, його режиму та ведення війни”, — зазначають у ISW.
Тому Москва може використати такі розбіжності, щоб виправдати цензуру деяких воєнних блогерів, які є критиками російського диктатора.