Тема “зливів” секретних документів Пентагону стає все більш гостросюжетною. До того, що вже обговорюється і було опубліковано раніше, додаються нові матеріали, які виходять у рейтингових ЗМІ. Так, зокрема, The Washington Post, проаналізувавши документи, що потрапили у відкритий доступ, приходить до висновку, що війна в Україні не завершиться в 2023 році, а буде затяжною, тому що жодна зі сторін не зможе здобути перемогу. Нагромаджено навколо всього цього стільки, що з’явилося повідомлення, ніби секретні документи “злив” 21-річний військовослужбовець Нацгвардії ВПС США Джек Тейшейра, який нібито курирував приватну онлайн-групу, члени якої об’єдналися “через спільну любов до зброї, расистських онлайн-мемів та відеоігор” м’яко кажучи, викликає сумніви. Чому ЗМІ наголошують на тому, що війна в Україні буде затяжною? Навіщо взагалі було зроблено цей “злив”? До чого нас усіх можуть у такий спосіб готувати? Видання “Коментарі” із цими питаннями звернулося до експертів.
Єдине, що можна рекомендувати в контексті цього “зливу” – не сприймати його як істину в останній інстанції Політолог, медіа-експерт Денис Гороховський зізнався, що вся ця ситуація зі “зливом” американських секретних даних викликає багато питань. Причому це питання навіть не про зміст опублікованих документів, а про сам факт “зливу”.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,
щоб першими дізнатися про найважливіші події!
Ключові питання: ким і навіщо вони були опубліковані?
На його думку, звинувачувати росію у “зливі” у цьому випадку теж нелогічно. Найімовірніше, що, маючи доступ до таких даних, російські спецслужби використали цей канал для отримання інформації, яку можна було б використовувати при подальшому плануванні військової кампанії, аргументує Денис Гороховський.
Також, за його словами, вельми нетипово виглядає і публічна позиція США, які досить швидко визнали “злив” – та інформують громадськість про перебіг розслідування. При тому, що раніше в аналогічних ситуаціях офіційні особи або відмовчувалися, або спростовували подібні “зливи”, причому робили це у досить агресивній формі, наголошує експерт.
Поки схоже, що історія зі злитою інформацією певною мірою вигідна і невигідна всім сторонам Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін припускає, що низка “зливів” може бути вигідна різним сторонам.
На його думку, не можна виключати, що такий “злив” може стати перевіркою західних суспільств на міцність.
Експерт резюмує: поки що схоже, що історія зі злитою інформацією певною мірою вигідна і невигідна всім сторонам, але, можливо, деякі наступні “зливи” чіткіше вкажуть, кому ж найбільш вигідний весь цей процес.
Важливо розуміти, що нам намагаються нав’язати програшні думки Політолог, експерт Аналітичної групи “Левіафан” Микола Мельник упевнений, що всі ці “зливи” та їхні розбори у західних ЗМІ можна трактувати лише як частину інформаційної війни, яку здійснює РФ проти України.
Щоб зрозуміти, чого хотіла досягти Росія розміщенням подібних публікацій у західних ЗМІ, Микола Мельник пропонує запитати себе – що ви відчули, коли це прочитали. Особливо, що наші західні партнери нібито вважають – війна не закінчиться 2023 року. Що ми не зможемо зробити ефективного контрнаступу, вирішивши все одним чи декількома потужними ударами. Що війна затягуватиметься…
За його словами, важливо розуміти, що нам намагаються нав’язати поразницькі думки. Важливо усвідомити, що перемир’я – це відкладена війна. Важливо усвідомити, що тільки перемога дасть нам можливість рухатися далі і жити, як хочемо ми, а не як нам нав’язує шалений сусід. Що йдеться про виживання української нації та держави. Що нам треба не просто розгромити ворога на полі бою, а й зробити його не здатним ніколи здійснювати подібні агресії.
Читайте також на порталі “Коментарі” — контрнаступ ЗСУ під питанням: що сталося після “зливу” секретних документів США.