Атака БПЛА на Кремль: що це було – яких наслідків очікувати

fbebfbdaaaef.jpg

У ніч проти 3 травня по Кремлю було завдано удару БПЛА. Що це було, що це означає, можливі наслідки? Видання “Коментарі” із цим питанням звернулося до експертів.

Зараз потрібно дивитися на реакцію у відповідь Кремля Політолог, професор кафедри міжнародних відносин НАУ Максим Ялі наголошує, що з практичної точки зору ми не бачимо серйозної шкоди для російської верхівки від цієї атаки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,
щоб першими дізнатися про найважливіші події!

“Не йдеться про смерть Путіна. Так, візуальна картинка, безумовно, тішить око пересічного українця. Як і розуміння того, що швидше за все наші безпілотники можуть успішно долати ППО ворога навіть у так званих “центрах прийняття рішень”. Але поспішати з висновками не варто. Важливо зрозуміти, якою буде реакція противника. І чи не самі росіяни влаштували все це, щоб виправдовувати ще більш масовані ракетні удари по Україні, у тому числі по цивільних об’єктах”, – зазначає політолог.

Він нагадує, що після підривів прольотів Кримського мосту почалися масовані ракетні удари по енергетичній інфраструктурі України. І центру Києва.

“Це підносилося росіянами як “акції відплати”. Саме так активно просувалося країною-агресором у медіа, зокрема західних. Тож – подивимося на реакцію у відповідь. Вже значно збільшилася інтенсивність ворожих атак саме по Києву. Три – за останні шість днів. Добре, що себе добре проявляє наша система ППО. Ну, і не можна виключати, що росіяни готуються таким чином до інтенсифікації боїв власне на фронті, – вважає Максим Ялі. – Це більш ніж ймовірно після відновлення теплої погоди та нашого анонсованого контрнаступу”.

Наступні атаки на Кремль можуть виявитися значно руйнівнішими Аналітик, фахівець із ракетного озброєння Олександр Кочетков міркує так:

“Безперечно, що безпілотники, відповідальність за атаку яких на Кремль поки ніхто не взяв – це лише пристрілка, не більше. Таких невідомих БПЛА полетіло у бік Кремля вже понад десяток. Деякі трохи не долетіли до Москви. Інші, навпаки, перелетіли. Що характерно – без якоїсь протидії з боку хваленої ППО недоімперії”.

Ось і зараз, продовжує аналітик, два безпілотники таки потрапили до Кремля, не спричинивши, втім, особливих руйнувань.

“Оскільки безпілотники несли невеликий боєзапас, – пояснює Олександр Кочетков. – Очевидно, що наступні атаки можуть виявитися значно руйнівнішими. У будь-якому разі, їхній сенс у тому, щоб усі в недоімперії і саме в Кремлі усвідомили: війна – це не танець “Яблучко”, який виконують сольно. А танго, яке танцюють винятково вдвох, як сформулював письменник Ян Валетов. І доти, доки триває неспровокована агресія Росії, ніхто там – і найнепричетніші, і найпричетніші-високопоставлені, – не може почуватися в безпеці”.

Читайте також на порталі “Коментарі” — РФ не припиняє удари ракетами та дронами: про що це говорить – чого чекати далі.