Як вибрати і насолоджуватися кавою без кофеїну

Безкофеїнова кава – продукт, який гідно оцінили всі, хто любить цей напій, але не хоче вживати кофеїн. До цієї категорії входять також люди, яким вживання цієї речовини протипоказаний за медичними показниками. Сучасні технології декофеїнізації дозволяють зберегти максимум смакових та ароматичних властивостей. При цьому вміст кофеїну в такому напої настільки мінімальний, що взагалі ніяким чином не впливає на організм.

Основні критерії вибору

Кава в зернах Арабіка КолумбіяВідразу слід зазначити, що така кава виготовляється з двох найпоширеніших сортів – арабіки та робусти. Тому принципи вибору у цьому випадку абсолютно такі ж, як і для звичайної кави. Якщо ви віддаєте перевагу м’якості та кислинці, відмінним вибором буде арабіка. А ось для шанувальників гіркоти та терпкості краще підійде робуста. Тут ще важливо відзначити, що аромат і післясмак більш виражені в арабіці.

Кава без кофеїну, через відсутність головної «підбадьорливої» речовини, деяким здається недостатньо міцною. У таких ситуаціях експерти рекомендують брати продукт більш темного обсмажування. Відповідно якщо ви не любите інтенсивний смак, тоді краще вибрати зерна світлого обсмажування. Що стосується помелу, то є вибір із трьох варіантів.

  1. Тонкий.
  2. Середній.
  3. Грубий.

Тут слід здебільшого відштовхуватися від того, яким способом ви заварюєте каву. Тому що, наприклад, дрібний помел не рекомендується використовувати у френч-пресі. Адже є певний ризик не вгадати з часом настоювання, через що напій може бути занадто гірким. А грубий помел, при приготуванні в турці, не так повноцінно віддає смак як тонкий.

Безкофеїнову каву краще купувати на сайті спеціалізованої компанії. Так можна бути впевненим у тому, що це продукт гарної якості. Якщо раніше така кава була тільки мелена, то зараз у продажу можна зустріти й розчинні сорти. Їх перевага у зручності та простоті приготування.

Насолода без кофеїну

Кава в зернахКава – дуже «гнучкий» напій у плані експериментів зі смаками та рецептами. І декаф тут не є винятком. Якщо звичний кавовий смак трохи набрид і хочеться чогось нового, можна спробувати різні добавки. Насамперед йдеться про спеції та прянощі:

  • чорний перець;
  • кардамон;
  • кориця;
  • мускатний горіх.

Їх використання додає екзотичних смакових ноток та посилює ароматичну складову. Любителі солодкого теж мають свій, досить багатий вибір. Це можуть бути як звичні вершки та молоко, так і топінги із сиропами. У серії таких продуктів є свій широкий асортимент з різними смаками та ароматизаторами.

Багато хто помилково вважає, що основна кавова речовина – кофеїн. Насправді в складі досить багато різних хімічних сполук, які надають сприятливий вплив на роботу організму. Тому декаф це не лише насолода, а ще й користь.