Останнім часом дедалі більшої популярності набувають обручки для заручин, прикрашені сапфірами. Це просто пояснити: річ у тім, що цей камінь – один із найяскравіших, крім того, у сапфіра є кілька абсолютно різних відтінків. Це дає змогу кожній дівчині вибрати для себе щось унікальне, що ідеально підходить до її типу зовнішності.
У чому секрет популярності сапфіра?
Звернемося до статистики. Серед дорогоцінних каменів, якими прикрашають обручки й персні, сапфір стоїть на другому місці після діаманта.
Крім своєї зовнішньої привабливості та міцності, природа обдарувала сапфіри позитивною енергетикою, і це надає йому особливого шарму та чарівності. Цей камінь вважається символом духовності, вірності та скромності. Багато молодят зупиняють свій вибір на сапфірі саме через це.
Сапфір ідеально підходить Терезам, Дівам, Стрільцям і Тельцям, тобто всім, хто з’явився на світ у вересні та квітні.
Всі відтінки неймовірного каменю
Природа створила сапфіри дуже різноманітними за колірною гамою, вони бувають усіх кольорів веселки, крім червоного. Сапфіри червоного кольору – це рубіни.
Найпопулярнішим і найпоширенішим відтінком сапфірів є синій. Такі камені мають дуже елегантний, навіть трішки суворий вигляд. Його вважають найякіснішим і найдорожчим серед усіх інших різновидів.
Синій сапфір має різні тони – від блакитного до насиченого синього кольору. Найвисокоякісніший – камінь королівського синього кольору.
А ви знали, що наречені правлячої сім’ї Великої Британії отримували як весільний подарунок саме каблучки з сапфірами? Йдеться про принцесу Уельську Діану і Кетрін герцогиню Кембридзьку.
Фіолетові камені можуть бути так само різних тонів (бузкові, сливові, темно-фіолетові). Якщо ви зупините свій вибір на світло-фіолетовому камені для обручки, зверніть увагу, що під яскравими сонячними променями він може нагадувати рожевий сапфір.
Сам рожевий сапфір схожий на рубін такого ж тону. Цей сапфір має легкий фіолетовий півтон. А найрідкіснішим і найбажанішим каменем із цієї колірної гами вважають сапфір падпараджа (рожево-помаранчевий), адже це справжня рідкість у світі дорогоцінних каменів.
Помаранчеві сапфіри так само бувають абсолютно різними за кольором. Найцінніші й рідкісні – темно-помаранчеві. Червоно-помаранчеві камені вважають ціннішими і якіснішими, ніж жовто-помаранчеві.
Природа подарувала ще й жовті сапфіри, деякі з них мають тільки трохи жовтуватий тон, інші ж вражають яскравим, лимонно-жовтим відтінком.
Зелені сапфіри найменш цінні. Їхній тон варіюється від насиченого синьо-зеленого до блідого жовто-зеленого.
Огранювання сапфірів – секрет чарівного блиску
Вибираючи каблучку, зверніть увагу на форму та стиль огранювання каменю. Найвигідніше красу царственого сапфіру підкреслюють «груша», «овал» та «маркіз».
«Груша» – різновид клинового огранювання. Він подібний до краплі. У такій формі ограновують виключно великі камені.
Подібного виду каблучки для заручин завжди носять гострим кінцем догори. Такий камінь не найкращий для дівчат, які хочуть носити на одному пальці і каблучку для заручин, і обручку, оскільки нижня половина діаманта (павільйон) дуже велика, не дає змоги носити ще один перстень на пальці.
«Маркіз» – різновид фантазійної обробки каменю. Зовні він нагадує за формою човник. Цей тип огранування має чудовий вигляд на довгих «музичних» пальцях нареченої.
«Маркіз» придумали у Франції, за часів Короля Сонця, Луї XIV, який наказав створити камінь, що нагадував би усмішку його коханки – маркізи де Помпадур. Подібний тип обробки каменю зазвичай вибирають незалежні, самостійні дами. Він має прекрасний вигляд у солітерах і в оточенні дрібних діамантів.
«Овал» – це тип обробки каменю клинового типу. Його контур схожий на геометричну фігуру. Ця форма так само часто застосовується для великих дорогоцінних каменів. Відрізняється від круглого каменю тим, що обробляється набагато менше, отже, коштує дешевше. Мода на стиль вінтаж робить цю форму доволі поширеною. Акторці Кеті Холмс на заручини подарували саме перстень із каменем у формі овалу