Сонячні панелі є джерелом енергії. Приносять користь на підприємствах, вдома. Поступово замінюють електроенергію від теплових і атомних електростанції, що надходить до споживачів через лінії електропередач (ЛЕП). Сонячні панелі вигідніші і безпечніші для довкілля.
При достатній кількості природного світла, виробляється струм. Інвертор – це складова для перетворення змінного струму на постійний. Акумулятори для сонячних панелей є проміжною ланкою між панелями і інвертором.
Який акумулятор вибрати?
Асортимент акумуляторів достатньо різноманітний. Тому слід приділити достатньо часу для їх вибору. Без технічних знань це складно зробити. Варто знати принцип роботи сонячних електростанцій. Для підбору акумулятора, варто ознайомитися з характеристиками:
· потужність;
· термін служби;
· ємність;
· рівень обслуговування;
· безпека;
· швидкість зарядки.
Потужність вимірюється у кіловатах або амперах. Від цього залежить, яку кількість пристроїв вдасться підключати одночасно. Тому для визначення необхідної кількості, слід прорахувати електроспоживання. Це дуже просто зробити самостійно. Достатньо відслідкувати електроспоживання за один день. Можна звернутися до спеціалістів, які підберуть ідеальний для вас пристрій.
Кількість акумуляторів залежить від деяких факторів. Правильний вибір підвищить ефективність і надійність. Також слід враховувати погодні умови. В зимовий час менше природного світла, тому заряджання відбуватиметься довше. Але додатково слід проконсультуватися з фахівцем. Це допоможе обрати модель, яка буде відповідати всім потребам.
Акумулятори для сонячних панелей
Потрібно ознайомитися з типами акумуляторів для СП. На сайті “Теклайт” є сонячні панелі, і все необхідне для їх роботи. Окрім сонячних панелей, акумуляторів також наявні генератори електричного струму https://teclight.com.ua/generatori. Вони є надійними пристроями в період відсутності електроенергії. Щоб вибрати акумулятор, рекомендуємо ознайомитися з наступними їх видами:
· Свинцево-кислотні – мають високу потужність і доступну вартість. Вони в діляться на два типи: акумулятор з технологією AGM (забезпечує роботу при низьких температурах), наливний акумулятор EFB – має щільнішу структуру сепараторів.
· Гелеві – найбезпечніші. Але є один недолік – невеликий термін придатності.
· Літій-іонні – зберігає більше енергії, має багато циклів заряджання. Це довговічні та безпечні агрегати. Мають підтипи: нікель-марганцево-кобальтові, залізофосфатні.
· Літій-фосфатні – підтип, що підходить для сонячних електростанцій. Мають довгий термін служби, високу стійкість до перезарядки.
Слід враховувати, що це хімічні пристрої. Тому використовувати їх слід з обережністю. Важливо дотримуватися правил безпеки: забезпечити вентиляцію, уникати глибокого розряду, слідувати інструкціям.
Всі типи батарей мають особливості. Вони зберігаються в відповідних умовах. Перевірка стану допоможе виявити проблеми на початковій стадії. У разі чого знадобиться викликати майстрів.
Дотримуючись рекомендацій виробника, пристрій працюватиме довго, без пошкоджень. Варто серйозно поставитися до вибору, віддаючи перевагу найбезпечнішому варіанту. Додатково знадобиться створення відповідних умов експлуатації.