У ніч на 20 лютого російська федерація запустила проти України 14 ракет та більше 160 безпілотних літальних апаратів (БпЛА). Дрони атакували з п’яти напрямків, повідомили у Повітряних силах ЗСУ.
Як пишуть Повітряні сили, ворог вдався до комбінованого удару ракетами різних типів повітряного, наземного та морського базування по об’єктах критичної інфраструктури Харківської області.
Чим росія била по Україні
14 ракет – крилаті Х-101/Х-55см із Волгоградської області, “Калібри”/”Іскандер-К” із акваторії Чорного моря/Криму, балістичні “Іскандер-М”/KN-23 із Воронезької області;
161 безпілотник типу Shahed й дрони-імітатори із напрямків російських міст Міллерово, Орел, Брянськ, Курськ, Приморсько-Ахтарськ.
До відбиття атаки залучались:
- авіація;
- зенітні ракетні підрозділи;
- засоби РЕБ;
- мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.
Станом на 10 ранку підтверджено збиття 80-ти дронів у межах Харківської, Полтавської, Київської, Сумської, Черкаської, Чернігівської областей.
Також 78 дронів-імітаторів були локаційно втрачені без негативних наслідків.
Наслідки нічної атаки
Внаслідок рашистських обстрілів пошкоджені та зруйновані об’єкти є у таких областях:
- Харківська;
- Сумська;
- Одеська;
- Київська.
Що стало метою нічного обстрілу
За словами міністра енергетики Германа Галущенка, масований ракетно-дроновий обстріл з боку росії був направлений на атаку газової інфраструктури України. Пошкоджень зазнали, зокрема, виробничі потужності.
Щойно дозволила безпекова ситуація, спеціалісти розпочали оцінювання ушкоджень і відновлювальні роботи.
Міністр зазначив, що метою цих злочинних атак є зупинка видобутку газу, необхідного для забезпечення побутових потреб громадян і централізованого опалення.
У той час, як росія продовжує відверто брехати про те, що не атакує цивільну критичну інфраструктуру, ми є свідками того, як одразу декілька ракет цілеспрямовано атакують обʼєкти видобутку українського газу. Такі дії ворога тільки ще раз засвідчують, що росія намагається завдати болю саме звичайним українцям, занурити в холод посеред зими. Це відвертий тероризм, – зазначив міністр.
Обстріли України з боку Росії
Під час повномасштабної війни російські терористи регулярно вдаються до обстрілів інфраструктури України, у тому ж числі й цивільної. Також вже тривалий час ворог вдається до нічних атаки безпілотниками.
У ніч на 19 лютого росіяни атакували Херсон з авіації. Як повідомляв голова Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко, ворог запустив по місту три керовані авіаційні бомби (КАБи), один з яких влучив у багатоквартирний будинок.
Також ворог другу ніч підряд атакує енергетичний об’єкт в Одеській області.
еМапа сирен: онлайн-карта тривог, якою варто користуватися
Щоб захистити себе та своїх близьких від повітряних бомбардувань, варто завантажити в телефон карту сирен. З нею ви можете візуально бачити оголошення повітряної тривоги на території свого регіону проживання. Найпопулярніші карти, які працюють в режимі реального часу, створили київські розробники. еМапа сирен на відкритій платформі OpenStreetMap – це проєкт Вадима Клименка.
Принцип роботи «еМапи» доступний кожному: коли лунає сигнал повітряної тривоги на карті змінюється колір заливки з зеленого на помаранчевий. Регіон, який під загрозою, стає жовтогарячим. Прорахувати траєкторію ракети складно, тому повітряна тривога охоплює всі можливі небезпечні місця. Після відбою карта знову стає зеленою. Зони без інформації на «еМапі» позначені сірим. Дані оновлюються кожні 15 секунд. Якщо навести курсор на певну точку на карті, видається інформація про час та дату відбою останньої тривоги.
Зручний ресурс від наших розробників пропонує сайт war.ukrzen.in.ua. На ній «тривожні» області позначаються червоним. Коричневим кольором заливаються райони, що зазнають мінометних обстрілів. Інформація оновлюється кожні 18 секунд. Якщо клікнути на область чи місто, справа з’явиться табличка з історією тривог в цьому регіоні чи населеному пункті. Крім дати й часу, користувач побачить тривалість кожної повітряної тривоги.