Небезпека мікроінсульту: перші ознаки та важливість реабілітації

Іноді інсульти виникають у тих, хто навіть не підозрював про наявність факторів ризику. Наприклад, більшість людей з аневризмами до інсульту не знали про те, що в них проблеми з судинами.

Однак це скоріше виняток, ніж правило. Найчастіше інсульти трапляються або в людей, які мають один або більше явних факторів ризику, або в тих, для кого вже пролунав «тривожний дзвіночок» – трапилася транзиторна ішемічна атака, або ТІА.

Ознаки мікроінсульту

Мікроінсульт – це транзиторна ішемічна атака, як її ще називають «тимчасовий» інсульт, симптоми якого минають через кілька хвилин або годин. Будь-яка людина, у якої хоч раз була ТІА, незабаром ризикує отримати вже «повноцінний» інсульт, тому дуже важливо навчитися її розпізнавати.

Ознаки транзиторної ішемічної атаки

  • Слабкість у руках або ногах.
  • Оніміння обличчя, рук або ніг.
  • Проблеми з мовленням: воно стає невиразним або людина взагалі не може говорити.
  • Проблеми із зором: в очах двоїться або з’являється туман.

У разі ТІА можуть проявитися або всі симптоми, або тільки деякі. Якщо спостерігаєте такі симптоми – терміново телефонуйте до невідкладної швидкої допомоги.

Що робити, якщо стався мікроінсульт

Це важливо! Людину з ТІА потрібно доставити в спеціалізовану клініку якомога раніше, навіть якщо симптоми вже минули. Відпускати хворого з ТІА в лікарню саму не можна. Дозволяти їй сідати за кермо – тим паче.

Обов’язково дочекайтеся медиків – вони знають, у якому саме закладі можуть допомогти за цієї проблеми, і вміють правильно переміщати людину, щоб не спровокувати інсульт.

Реабілітація після мікроінсульту

Після надання невідкладної допомоги необхідна реабілітація після мікроінсульту. Це важливий етап відновлення, який допомагає мінімізувати наслідки та повернутися до повноцінного життя. Тривалість та очікувані результати реабілітації залежать від індивідуальних особливостей пацієнта, ступеня ураження та своєчасності початку відновлювальних заходів.

Чого очікувати від реабілітації

У відновленні рухових функцій, координації рухів, сили м’язів допоможуть фізична терапія, лікувальна фізкультура.

Ерготерапія сприяє поверненню навичок самообслуговування. Заняття з логопедом допомагають відновити мовлення, розуміння мови.

Нейропсихологічна реабілітація спрямована на відновлення пам’яті, уваги, мислення.

Психологічна підтримка допомагає впоратися з емоційними наслідками мікроінсульту, такими як тривога, депресія.

У реабілітаційному центрі Result у Києві комплексно працюють над тим, щоб мінімізувати ризики повторного мікроінсульту або навіть повноцінного інсульту. За повноцінної реабілітації у спеціалізованому центрі та постійного моніторингу з боку професіоналів ймовірність важких ускладнень значно знижується.