Posted in

Незвідана Туреччина: куди поїхати цього літа

dfccefdcfacfe.jpg
dfccefdcfacfe.jpg

Туреччина: країна таємниць і краси

Туреччина – без сумніву, одна з найпопулярніших країн серед туристів. Однак навіть при мільйонах мандрівників їй вдається зберегти багато таємничих та прекрасних місць. Деякі з них варто відвідати вже цього літа.

Ґазіантеп: смакота та історія

Археологи припускають, що Ґазіантеп постав на місці руїн стародавнього міста Антіохія-ад-Таурум. Його минуле сягає настільки древніх часів, що відстежити початок історії – фактично неможливо. Ґазіантеп – одне з найзахідніших міст Туреччини. Від сирійського Алеппо його відділяє лише близько 120 кілометрів. Ґазіантеп славиться місцевою кухнею, яку вважають найкращою у всій Туреччині та навіть додали до об’єкту нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

Місцеві базари – ще один скарб Ґазіантепу. Туристів приваблюють музеї Ґазіантепу. Зокрема, всі дороги ведуть до Музею мозаїк Зеугми – там зберігається найбільша світова колекція античних мозаїк. Ще однією родзинкою міста є замок, збудований ще до нашої ери. На жаль, він дуже серйозно постраждав під час жахливого землетрусу у 2023 році. Варто зауважити, що серед європейських туристів Ґазіантеп став дуже популярним після виходу серіалу Yalı Çapkın у 2022 році.

Мардін: місто, що живе в часі

Місто, яке живе, мовби поза часом. Його історія розпочалася понад 4 тисячі років тому. Місцеві мешканці не мали доступу до запасів деревини, тому будували все з каменю. Старе місто – доволі камерне та нагадує одну велику фортецю, помережену вузенькими вулицями кольору топленого молока. Мардін поєднав у собі різні культури: перську, македонську, візантійську. Древній Рим також залишив у місті свій слід.

Водночас символом Мардіна люди визнають божество з іранської міфології – жінку-змію Шахмеран. Кухня Мардіна заслуговує окремих компліментів. Її основою є страви з м’яса та фруктів. Серед десертів туристи особливо люблять мигдалеві цукерки. Також дуже популярним є місцеве вино.

Бурса: місто гробниць та величі

Бурса – місто-загадка. Саме у Бурсі спочиває Осман – засновник Османської імперії. До слова, Бурса й була її першою столицею. Місто поєднує велич минулого та розвиток сьогодення. Цікаво, що місто – перше у Туреччині за рівнем життя. Воно розвивається як промислово, так і туристично.

Бурса не входить до світових топів за кількістю мандрівників. Однак ті, кому пощастило відвідати місто, закохуються у нього назавжди. Бурса славиться своїми музеями, мечетями та історичними крамницями. Гастрономічною родзинкою міста є Iskender kebap – особливий кебаб з ягнятиною, томатним соусом і йогуртом.

Закончил национальный университет имени Тараса Шевченко. Опыт работы в журналистике - больше 15 лет