Санкції США та проблеми з фінансуванням “Росатома” зривають роботу на АЕС “Аккую”. Російський персонал повертається додому через затримки із зарплатою, а компанія шукає інвесторів для продажу своєї частки. Про це повідомляє Yeni Şafak, передає Укрінформ.
Які фінансові труднощі виникають?
“Росатом – підрядник будівництва атомної електростанції “Аккую”, перший реактор якої планують ввести в експлуатацію до кінця цього року, має проблеми з фінансуванням. Близько 7 млрд дол., які компанія мала виділити на проєкт, досі не надійшли”, – зазначають у виданні.
Як це вплинуло на персонал?
Повідомляється, що через фінансові труднощі персонал АЕС “Аккую” скоротився з 35 тис. до 12 тис. Зокрема, 10 з 14 тис. російських робітників повернулися до Росії через затримки із зарплатою. Як пише видання Nefes, російський персонал в “Аккую” не отримував зарплату протягом останніх двох місяців і раніше влаштовував протести через умови праці.
“У січні робітники, що працювали в “Аккую” протестували через погані умови проживання в таборі, обмеження в харчуванні та відсутність гарячої води, вимагаючи відставки керівництва”, – повідомляє видання.
Обидва видання вказують на те, що Росія розглядає можливість продажу своєї 49% частки в проєкті. “Росатом” веде переговори щодо продажу своєї 49-відсоткової частки в АЕС “Аккую” для подолання проблем з фінансуванням”, – зазначають ЗМІ.
Нагадаємо: Адміністрація США дозволила російським банкам брати участь у добудові АЕС “Пакш-2” в Угорщині.